Anglicy zdziwieni słowami J. Kaczyńskiego

0
1040
views

Rzecznik brytyjskiego rządu zdementował słowa Jarosława Kaczyńskiego związane z katastrofą smoleńską. Prezes PiS poinformował w wywiadzie dla amerykańskiego „Newsweeka”, że premier Cameron pogratulował mu nieprzyjęcia kondolencji od premiera Rosji.

O sprawie poinformowało Radio Zet, które zwróciło się do rzecznika brytyjskiego premiera z prośbą o potwierdzenie słów prezesa PiS ze strony Londynu.

Według rzecznika Downing Street 10, premier Wielkiej Brytanii, David Cameron, nie gratulował Jarosławowi Kaczyńskiemu decyzji o nieprzyjęciu kondolencji od premiera Putina na miejscu katastrofy smoleńskiej.

W wywiadzie udzielonym amerykańskiemu tygodnikowi „Newsweek”, Jarosław Kaczyński powiedział, że w odróżnieniu od premiera Donalda Tuska, który w Smoleńsku przyjął kondolencje od Władimira Putina i publicznie się z nim uścisnął, on sam tego odmówił. Prezes PiS powiedział: „Brytyjski premier, David Cameron później pogratulował mi tej decyzji”.

W sobotę Radio Zet zwróciło się do rzecznika brytyjskiego premiera z prośbą o potwierdzenie ze strony Londynu. W poniedziałek wieczorem rzecznik Downing Street powiedział Radiu Zet: „Jesteśmy zdziwieni tą relacją. Premier spotkał się z panem Kaczyńskim w czerwcu i złożył mu kondolencje. Na spotkaniu tym nie rozmawiano jednak więcej o tej katastrofie ani o późniejszych wydarzeniach”.

Autor: PH Źródła: Radio ZET