PŚ w Zakopanem

0
1225
views

Upadł król, niech żyje król! To słowa pojawiające się w komentarzach z niedzielnej edycji PŚ w Zakopanym.

Najpierw upadek zaliczył Adam Małysz, później Kamil Stoch mógł się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w karierze. Oto tytuły w dzisiejszej prasie:

„Przegląd Sportowy”: Upadł król, niech żyje król!

Adam Małysz upadł podczas pierwszej serii niedzielnego konkursu w Zakopanem. Z zeskoku został zniesiony na noszach. Na szczęście nic poważnego się nie stało. Mistrza z Wisły godnie zastąpił Kamil Stoch, który wygrał w wielkim stylu zawody o Puchar Świat w stolicy polskich Tatr.

„Gazeta Wyborcza” Kamil Wielki Stoch
Scenariusz jak do filmu z Hollywood. Starszy mistrz upadł i przeżył wielki dramat, choć nic poważnego na szczęście się nie stało. Szybko znalazł godnego zastępcę.

„Rzeczpospolita”: Wielka radość i wielki strach
Takie scenariusze piszą tylko w Hollywood. Dla starych mistrzów – smutne, dla młodych – budujące i trochę szalone. Dzień, w którym sportowa Polska wstrzymała oddech, był też dniem pierwszego wielkiego zwycięstwa 23-letniego chłopaka z Zębu.

„Sport”: Wzloty i upadki
W niedzielę doczekaliśmy się polskiego zwycięstwa, ale sensacyjnego i pierwszego w karierze, bo w wykonaniu Kamila Stocha. Dramat przeżył Adam Małysz, który w pierwszej serii upadł. Wyglądało to bardzo groźnie, ale na szczęście skończyło się bez poważniejszego urazu.

Przegląd Prosy