EURO: Fałszywe bilety

0
1146
views

Slavek i Slavko, maskotki Euro 2012 pewnie są już szczęśliwi z tej informacji. Fałszywa strona, która sprzedawała bilety na mecze została zablokowana.

Według wstępnych ustaleń strona ta działała od połowy marca tego roku. Mogło ją odwiedzić i zarejestrować się na niej około 2 tys. osób z różnych krajów. Ceny oferowanych biletów wahały się od 1 do 5 tys. zł. Eksperci sportowi wiele razy informowali w mediach, że takie strony mogą istnieć, jednak to za mało.

Na fałszywej stronie informowano tylko w języku angielskim, co było już podejrzane. Internauci mogli się na niej logować i dowiadywać np. o dacie kupna biletów. Był tam formularz rejestracyjny, w którym należało podać swoje dane, aby wziąć udział w losowaniu biletów. Obecnie liczone są straty jakie ponieśli ludzie przez stronę internetową: www.euro2012portal.com. Policja prosi o kontakt wszystkich, którzy zalogowali się na tej stronie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ.

Jedna osoba już została zatrzymana i aresztowana. Ze względu na dobro śledztwa policja nie udziela o niej żadnych informacji.

www.ZielonyDziennik.pl, Aneta Świderska