Sąd bada zdrowie psychiczne prezesa PiS

0
1339
views

„Co zażywał Jarosław Kaczyński?”. Sędzia, który prowadzi proces wytoczony Jarosławowi Kaczyńskiemu przez byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka zwrócił się do prezesa PiS z pytaniami mającymi ustalić:

– czy będzie on w stanie odpowiadać w procesie ze względu na stan zdrowia psychicznego – donosi RMF FM.

Kaczyńskiego zapytano o to jak nazywają się leki, które przyjmował po katastrofie smoleńskiej i kto mu je przepisał.
Sąd Rejonowy w Warszawie zapytał również prezesa PiS czy stosuje jakieś środki wpływającego na psychikę oraz czy korzysta lub w przeszłości korzystał z porad psychiatry, psychologa lub neurologa.

Sąd zdecydował się na przesłanie tych pytań Kaczyńskiemu, bo on sam w dwóch wywiadach przyznał, że przyjmował silne leki. Eksperci tłumaczą, że sędzia musi sprawdzić czy prezes PiS nie leczył się psychiatrycznie, aby stwierdzić jego pełną zdolność do oceny swojego postępowania.
Dopiero po uzyskaniu tej informacji sąd może zwrócić się o opinię biegłych, by wypowiedzieli się w jakim stanie psychicznym jest lider PiS-u i czy może odpowiadać za swoje czyny – wyjaśnia stacja.

Po kilku godzinach lider PiS odpowiedział sądowi, że brał pzepisane przez lekarza leki uspokajające i już ich dawno nie bierze. Nie korzystał też z pomocy neurologa czy psychiatry.

Źródło informacji: www.rmf24.pl