Prochy warte 70 tysięcy

0
1396
views

Policja. Do aresztu na 3 miesiące trafił 52-letni bydgoszczanin, który miał przy sobie narkotyki.
Kilka dni temu, przed południem przy ul. Gdańskiej w Bydgoszczy patrol Oddziału Prewencji Policji legitymował mieszkańca miasta. Policjantów zainteresowało reklamówka, którą miał przy sobie 52-letni mężczyzna. Jak się okazało były w niej narkotyki.
Policjanci przeszukali mieszkanie zatrzymanego, a następnie ustalili, że użytkuje on jeszcze inne mieszkanie w oficynie przy tej samej ulicy. Tam, w różnych miejscach np. w wiadrze w brodziku, w puszkach po odżywkach i farbie oraz pod łóżkiem znaleźli kolejne woreczki.
Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1,9 kg marihuany oraz ponad 400g amfetaminy. Można było z tego przygotować ponad 2.300 porcji narkotyków wartych są na „czarnym rynku” około 70.000 zł. Ponadto zabezpieczono wagi elektroniczne, które są wykorzystywane do porcjowania. 52-letni Waldemar R. został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Prokurator przedstawił mu zarzut udzielania w celach zarobkowych narkotyków innym osobom oraz posiadania znacznych ilości zakazanych środków. Grozi za to przestępstwo kara do 10 lat więzienia. Teraz śledczy będą sprawdzać czy, a jeśli tak, to dla kogo „pracował” bydgoszczanin, skąd pochodziły narkotyki i komu były dostarczane. Nie wykluczają, że sprawa ma charakter rozwojowy i możliwe są dalsze zatrzymania.