Run Warsaw!

0
1349
views

Biegnij Warszawo”, to jedna z większych imprez sportowych organizowanych w Polsce, której celem jest zachęcenie Polaków do aktywnego spędzania czasu, a także promocja biegania, jako jednej z najprostszych form ruchu umożliwiających prowadzenie zdrowego trybu życia.
W tegorocznej  edycji  warszawskiego biegu 2 października, weźmie udział ponad 10 tysięcy uczestników, którzy ubrani w białe koszulki z czerwonym napisem, wspólnie przemierzą odległość 10 km wyznaczonej trasy.

Limit czasowy biegu – 2 godziny. Specjalne czipy połączone z numerem startowym, będą mierzyły czas uczestników biegu. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i IAAF. Start z ulicy Czerniakowskiej (niedaleko Alejki Kusocińskiego) o godz. 11:00.

Szczegółowa mapa trasy:

Organizatorem akcji „Biegnij Warszawo”, jest Sporting Bogusław Mamiński. Atleta specjalizuje się w biegu na 3000m i wielokrotnie zdobywał tytuł Mistrza Polski w biegu na różnych dystansach. Ponadto, na jego koncie znajdują się m.in. takie osiągnięcia, jak: finalista Igrzysk Olimpijskich w Moskwie’80 oraz Seulu’88, srebrny medalista Mistrzostw Świata w Helsinkach’83, a także Mistrzostw Europy w Atenach’82.
Cały bieg odbędzie się pod honorowym patronatem prezydent Warszawy – Hanny Gronkiewicz-Waltz. Partnerami akcji są m.in.: miasto stołeczne Warszawa, warszawskie Biuro Sportu, Ministerstwo Sportu i Turystyki, firma Nike oraz Akademia Leona Koźmińskiego.

Szczegółowy program imprezy:
08:00 – otwarcie biura imprezy
09:00 – rozgrzewka przed startem
10:30 – przejście na linię startu Biegnij Warszawo i Maszeruję-Kibicuję
11:00 – start biegu z ulicy Czerniakowskiej
14:00 – zakończenie imprezy

Chcesz wziąć udział? Zarejestruj się już dziś na stronie: www.biegnijwarszawo.pl/rejestracja

Katarzyna Mazuruk