Zerwijmy łańcuchy! Protest na Placu Zamkowym

0
812
views

Przywiąż psa do siebie, nie do łańcucha – pod takim hasłem w niedzielę (18.09.2011r.) przebiegała akcja przeciwko niehumanitarnemu trzymaniu psów na łańcuchach.
Protest organizowany jest po raz piąty przez miesięcznik „Mój pies”. W niedzielę, od godz. 12:00, w całej Polsce trwały protesty, do których mógł dołączyć każdy. Na warszawskim Placu Zamkowym, zebrali się organizatorzy akcji, wolontariusze, gwiazdy oraz przechodnie.

W tym roku, ambasadorem akcji został obrońca praw zwierząt – choreograf i tancerz Michał Piróg. Pod Kolumną Zygmunta zostały postawione dwie budy, do których przypięli się politycy, dziennikarze, piosenkarze, aktorzy – m.in. sam Michał Piróg, Agnieszka Szulim, Roman Czejarek, Maria Czubaszek, Marek Frąckowiak.
Wszystko w imię Ustawy o ochronie zwierząt, która wejdzie w życie 1 stycznia 2012roku, wedle której: "Trzymanie zwierząt innych niż gospodarskie na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu" zostanie uznane jako znęcanie i będzie podlegało karze.

Więcej o akcji: http://www.zerwijmylancuchy.pl/

Katarzyna Mazuruk