47. edycja Warsaw Blues Night

0
1345
views

Cykl koncertów Warsaw Blues Night, gromadzi nie tylko rzeszę miłośników bluesa, ale także rocka i jazzu. Cieszy się również dużym uznaniem ze strony mediów, gdyż relacje z występów pojawiały się m.in. w TVN Warszawa, TVP, a także na stronach Rzeczpospolitej.

Już po wakacjach, 17 października 2011 roku, na hybrydowej scenie zagoszczą największe gwiazdy współczesnej muzyki bluesowej i soul-bluesowej.
Tad Robinson – wokalista i harmonijkarz, znany jest zarówno ze swej solowej kariery, ale także z duetu z Dave’m Specterem. Artysta tworzy niesamowitą muzykę będącą połączeniem soulu i bluesa. 17 października, Tad wystąpi wraz ze swoim zespołem, gdzie na szczególną uwagę zasługuje gitarzysta – Alex Schultz, który współpracował z największymi gwiazdami jazzu. Ponadto, na scenie pojawią się także: Robb Stuppka, Steve Gomes, Kevin Anker. Co więcej, cały koncert rozpocznie Michał Augustyniak vel Limboski z projektem „Tribute to Georgie Buck”, będącym hołdem dla twórców przedwojennego bluesa.
Tad wystąpi wraz ze swoim zespołem po raz pierwszy w Polsce i będzie to tylko ten jedyny koncert w Warszawie, co nadaje temu wydarzeniu jeszcze bardziej wyjątkowego charakteru.

Cała inicjatywa, jaką jest Warsaw Blues Night ma na celu promowanie muzyki bluesowej, polskich twórców oraz zagranicznych, największych gwiazd tego gatunku.
Więcej informacji: www.blues.waw.pl

Katarzyna Mazuruk