W Radiu Zet prawdy i mity o ekologii i segway do wygrania

0
1216
views

W najbliższy weekend na antenie Radia ZET tematem numer jeden będzie ekologia. Uważni słuchacze mogą też wygrać Segwaya. 24 i 25 września Radio ZET zaprasza na „Eko weekend” na antenie i stronie www.radiozet.pl.

Czy warto segregować śmieci? Jakie oświetlenie jest najbardziej ekologiczne? Czy hałas to zanieczyszczenie? Jak na co dzień dbać o środowisko naturalne? Na te i inne pytanie odpowiadać będą dziennikarze Radia ZET oraz zaproszeni eksperci. Wspólnie rozprawią się z mitami na temat tego, co jest ekologiczne, a co nie. Ekologia to również temat specjalnego raportu dostępnego na www.wiadomosci.radiozet.pl/Raporty/Ekologia. Słuchacze znajdą tam dodatkowe informacje, ciekawostki, a także liczne materiały wideo.

W niedzielne popołudnie uważni słuchacze będą mieli szanse wygrania Segwaya, czyli dwukołowego pojazdu elektrycznego. Zdobędzie go pierwsza osoba, która poprawnie odpowie na pytanie związane z ochroną środowiska naturalnego. Nie będą mieli z tym problemu ci, którzy uważnie słuchali audycji emitowanych w ramach „Eko weekendu”.

Partnerem akcji jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad realizująca program „Drogi Przyjazne Środowisku”.

 

Ola Raszczuk
Informacja prasowa