Obywatelu – ulepsz swoje państwo!

3
1456
views

Nie pytaj się co Polska może zrobić dla ciebie – pytaj co ty możesz zrobić dla Polski? Nowa inicjatywa społeczna www.ulepszprawo.pl

Polska nie jest krajem gdzie można łatwo coś zrobić. Założenie firmy trwa przynajmniej miesiąc, a bywa, że półtora. I choć są wyjątki jak Gdynia (słyszałem, że miasto postanowiło pomóc przedsiębiorcom umieszczając wszystkie właściwe okienka pod jednym dachem) to jednak jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Sejm produkuje prawo, ale jest ono najczęściej złe. A co gorsza – zupełnie oderwane od rzeczywistości. Posłowie mają dobre chęci, zwykle – ale jak wiadomo wszystkim tylko jedno miejsce jest wybrukowane dobrymi chęciami – piekło. Czasem się zastanawiam czy część polskich parlamentarzystów działa w interesie polskiego państwa i obywateli? A może po prostu nie wiedzą jak się powinno prawo stanowić? Tak czy inaczej nie jest dobrze.

To część artykułu Pana Artura Pomper, czy my obywatele mamy wpływ na to co dzieje się w naszym kraju w sferze polityki i gospodarki?

3 KOMENTARZE

  1. Czy tak naprawdę my „obywatele” mamy większy wpływ na sytuację gospodarczą i społeczną , Bardzo wątpię w to, zbyt wiele zależy nie od nas.

  2. Czy mamy wpływ czy nie – to zależy od nas, jeśli nie głosujemy to do kogo będziemy mieli pretensje że jest źle