Rowerzyści, ulice, fotografia

0
1305
views

Turystyka. W piątek(30 września) ulicami przejedzie Bydgoska Masa Krytyczna.

Wieczorem o godzinie 18 spod hali „Łuczniczka” wyruszy kilkadziesiąt osób. Trasa wrześniowej BMK zostanie poprowadzona przez najbardziej zatłoczone punkty miasta – rondo Jagiellonów, Toruńskie, Fordońskie, Grunwaldzkie, Bernardyńskie, Plac Poznański i zakreślona na mapie przypomina swoistą „ósemkę”. Meta na Starym Rynku.
Centrum miasta jest w dalszym ciągu nieprzyjazne dla rowerzystów – mówi Wojciech Bulanda, prezes Stowarzyszenia Bydgoska Masa Krytyczna. – Nowa droga dla rowerów na Focha jest bezużyteczna, bo brakuje na nią wjazdu z poziomu jezdni i nie wiadomo, kiedy zostanie połączona z drogą nad Brdą. Trwa też cały czas walka o wytyczenie kontrapasu na ulicy Gdańskiej. Chcemy w ten sposób przypomnieć władzom i mieszkańcom o naszych potrzebach.
Miasto, jako dowodzi jedna z ostatnich informacji, o rowerzystach pamięta i ogłasza konkurs fotograficzny ”Rowerowo zakręceni”.
– Prosimy o nadsyłanie zdjęć, które ukazują przygodę fotografujących z turystyką rowerową – czytamy.
Liczymy, że konkurs jeszcze bardziej zachęci bydgoszczan do aktywnego spędzania czasu, a nieprzekonanych skłoni do korzystania z rowerów.
– Zachęcam do udziału w konkursie. Od pasji fotograficznej do rowerowej tylko pozornie jest długa droga. Na pewno można ją przebyć… na dwóch kółkach – mówi prezydent Rafał Bruski.
Karty zgłoszeniowe wraz ze zdjęciami należy przesłać do dnia 31 października 2011 roku na adres mailowy rowerowozakreceni@um.bydgoszcz.pl.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w listopadzie 2011 roku.

oprac. la'a kea