Stadion Narodowy odwiedzony przez tłumy

0
1148
views

140 tys. osób odwiedziło w minioną niedzielę Stadion Narodowy podczas drugiego w tym roku dnia otwartego na warszawskiej arenie. To prawie dwa razy więcej niż 24 lipca.

Na zwiedzających czekało wiele atrakcji. Zostało zaprezentowane rozkładanie i składanie dachu. Stadion Narodowy to jedyny zadaszony stadion w Polsce. Dodatkowo, dla zwiedzających dostępna była cała promenada oraz krzesełka na dolnej trybunie. Można było pozować do zdjęć z oficjalnymi maskotkami Euro 2012, zagrać w FIFĘ 2012 na konsolach oraz obejrzeć film o historii turniejów Euro.

Na czterech ogromnych telebimach prezentowane były filmy o stadionie oraz relacje na żywo z wywiadów z gośćmi oraz ekspertami stadionowymi.
Prace przy budowie obiektu zakończyć się mają 30 listopada. Potem nastąpią odbiory techniczne. Arena ma pomieścić 58 tysięcy widzów. Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie 203 920 metrów kwadratowych, a łączna powierzchnia dachu (wraz z częścią rozsuwaną) – cztery hektary. Szacowany koszt budowy wyniesie 1,915 mld.
Jedną z pierwszych imprez zorganizowanych na gotowym Stadionie Narodowym będzie mecze Legia Warszawa- Wisła Kraków.

Daniel Fijorek