Biżuteria po francusku i tajemnicze wybuchy

0
1380
views

Edukacja. Nowością w ofercie edukacyjnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy na najbliższy rok akademicki są warsztaty z wyrobu sztucznej biżuterii oraz lektorat języka francuskiego.

Działający od roku przy UTP uniwersytet dla dojrzałych studentów inauguruje tegoroczną działalność 11 października (wtorek) o godz. 16:00 w Aditorium Novum UTP przy al. Prof. S. Kaliskiego 7 w Fordonie. Studenci UTW wysłuchają wykładu inauguracyjnego doc. dr. Ryszarda Kuźmy, dyrektora Polskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wilnie na temat działalności tego uniwersytetu oraz sytuacji Polaków na Wileńszczyźnie. To początek międzynarodowej współpracy obu uniwersytetów.
Interesująco zapowiadają się wykłady dla seniorów na bieżący rok akademicki. W pierwszym semestrze będą mogli usłyszeć m.in. o tajemniczych wybuchach w DAG Bromberg i Zachemie, o czasach Marii Skłodowskiej-Curie i o niej samej w trudnej roli kobiety i naukowca, o sztuce XX wieku na tle dawnych epok, o potrzebie rehabilitacji, gdy szwankuje zdrowie, o tym, co zawdzięczamy zwierzętom i jak należy je traktować. To tylko niektóre z propozycji.
Będą realizowane przez uczelnię ubiegłoroczne zajęcia dodatkowe – komputerowe, lektoraty języków angielskiego i niemieckiego, warsztaty psychologiczne i plastyczne, gimnastyka usprawniająca – kontynuacja i nauka od podstaw dla nowych studentów.
Nie zabraknie atrakcji związanych ze studenckim życiem – wspólnych spotkań, wyjazdów, wyjść do opery i teatru – bycia wśród ludzi, by na starość nie być samotnym.
Uniwersytet Trzeciego Wieku przy UTP dysponuje jeszcze niewielką liczbą wolnych miejsc. Ci, którzy w ostatniej chwili zdecydują się zostać studentami, mogą zapisać się pod numerami telefonów: 52 374 94 27 oraz 52 374 92 64 lub po prostu przyjść na inaugurację i osobiście przekonać, czy warto być studentem.

Biuletyn Informacyjny UTP