Nowe ceny Przewozów Regionalnych

0
1344
views

Koleje. Drastyczny wzrost cen usług wpływających na koszty uruchamiania pociągów przyczynił się do podjęcia przez Przewozy Regionalne trudnej decyzji o zmianie cen biletów. Pociągi interREGIO wciąż pozostaną tanią alternatywą podróżowania na dłuższych trasach.

Od 17 października br. zaczną obowiązywać nowe ceny biletów – informuje bydgoski oddział PR. – W przypadku niektórych z nich, na przykład jednorazowych na pociągi REGIO na odległość do 5 kilometrów oraz biletów w komunikacji przygranicznej sprzedawanych w ramach ofert promocyjnych nie zmienią się w ogóle. Ceny biletów na pociągi REGIO zostaną zmodyfikowane średnio o 47 gr, natomiast na pociągi interREGIO i REGIOekspres średnio o 2 zł, ale nadal pozostaną one atrakcyjną ofertą dla pasażerów wybierających kolej na dłuższych trasach.

Z kolei podróżujący pociągami REGIO dzięki ofercie „Połączenie w dobre cenie” obejmującej blisko 180 tras w całym kraju, a 11-stu na terenie woj. kujawsko-pomorskiego nie będę musieli płacić więcej niż do tej pory. Oferta ta obejmuje m.in. połączenia Bydgoszczy z Inowrocławiem i Solcem Kujawksim.
Porównanie cen biletów na pociągi REGIO na wybranych trasach przed i po modyfikacji cennika:

Bydgoszcz Główna – Laskowice Pomorskie: 11,50 zł (przed); 12,40 zł (po)
Bydgoszcz Główna – Poznań Główny: 23,70 zł (przed); 24,00 zł (po)
Toruń Główny – Jabłonowo Pomorskie: 12,60 zł (przed); 13,50 zł (po)
Porównanie cen biletów jednorazowych w 2 klasie na pociągi interREGIO i na pociągi TLK na wybranych trasach:
Bydgoszcz Główna – Warszawa Centralna: 47,00 zł (PR); 54,00 zł (inny przewoźnik)
Toruń Główny – Warszawa Centralna: 40,50 zł (PR); 46,00 zł (inny przewoźnik).