Owczarek kaukaski pilnował fajek

0
1253
views

Policja. Mundurowi zabezpieczyli ponad 2000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar przechowywany był w samochodzie oraz psiej budzie. Straty Skarbu Państwa oszacowano na ponad 25 000 złotych.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej w Bydgoszczy zabezpieczyli ponad 2000 paczek nielegalnych papierosów. Od dłuższego czasu funkcjonariusze zbierali informacje o osobach, które mogą trudnić się tym przestępczym procederem. Kryminalni(w piątek 21 października) weszli na teren jednej z posesji przy ulicy Saperów.
– Przeszukania budynków mieszkalnych i gospodarczych nie przyniosły rezultatu. Jak się jednak okazało, 40-latek papierosy bez polskich znaków akcyzy przechowywał w samochodzie – informuje nadkom. Maciej Daszkiewicz, z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy. – Tam policjanci zabezpieczyli 900 paczek. Większa cześć nielegalnego towaru ukryta była w budzie pilnowanej przez owczarka kaukaskiego.
Straty Skarbu Państwa oszacowano na ponad 25 000 złotych. Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli należący do 40-latka samochód nissan primera. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy miejskiej. Podejrzany usłyszał zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy, za co grozi kara do 3 lat więzienia.

 

Źródło; KWP Bydgoszcz