Na stadionach będzie bezpieczniej

0
1216
views

Urząd Miasta. Jest organizatorem konferencji „Bezpieczne Stadiony w Bydgoszczy”  Polskie stadiony to obecnie ultranowoczesne areny, przygotowane na największe sportowe wydarzenia. Wspólnie możemy zadbać o to, aby z naszych trybun na zawsze zniknęły przemoc i wandalizm.

W Bydgoszczy wiosną 2011 roku pseudokibice zdemolowali stadion. Podczas zamieszek ucierpieli też ludzie. Urząd wyciągnął wnioski z tamtych dramatycznych zajść.

– Konferencja „Bezpieczne Stadiony” umożliwia wymianę poglądów i doświadczeń osób na co dzień dbających o bezpieczeństwo kibiców – informuje Piotr Kurek, rzecznik prezydenta Bydgoszczy. – Z myślą o pracownikach samorządu, działaczach sportowych, organizatorach imprez przygotowaliśmy unikatowy program spotkań eksperckich. Uczestnicy konferencji będą mogli poznać m.in. najnowsze techniki ochrony obiektów sportowych, najczęstsze błędy popełniane w procesie zabezpieczania stadionów, modele współdziałania służb, klubów i organizatorów.
Harmonogram konferencji
Ogólnopolska konferencja o bezpieczeństwie na polskich arenach sportowych „Bezpieczne Stadiony” odbędzie się 8 listopada 2011r. Miejscem spotkań będzie sala konferencyjna Stadionu Zawiszy, przy ul. Gdańskiej 163 w Bydgoszczy. Zapraszamy na www.bezpiecznestadiony.eu gdzie można pobrać m.in. formularz rejestracyjny.

Program konferencji:
  9.00  Rejestracja uczestników
  9.30  Prezydent Bydgoszczy Powitanie
  9.45  Sławomir Szymański Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy – Rola SPOTTERSA w działaniach prewencyjnych
10.30  Michał Listkiewicz – Bezpieczne Stadiony UEFA
11.30  Waldemar Lewandowski – medioznawcza, Bezpieczeństwo na stadionach a wizerunek miast
12.30  Chris Whalley Komisarz ds. Bezpieczeństwa Brytyjskiej Federacji Piłkarskiej Brytyjska Droga do Bezpiecznych Stadionów
13.45  Henryk Janus – Ministerstwo Sportu i Turystyki
14.30  Zawisza Bydgoszcz
15.00  Obiad
16.00  Zwiedzanie Galerii Sportu Bydgoskiego

Specjalnie do Bydgoszczy z tej okazji przyjeżdża Chris Whalley z Brytyjskiej Federacji Piłkarskiej.
Chris Whalley (53 l) od dziesięciu lat pełni funkcję Senior Menedżera w The Football Association w Angli, gdzie odpowiada za bezpieczeństwo i ochronę stadionów.
Wcześniej, przez okres 22 lat, pracował w The Football League, najstarszej lidze świata. W tym okresie, przez 14 lat odpowiadał za bezpieczeństwo ligowych obiektów. Brał udział w procesie transformacji angielskiego footballu na rzecz rozwoju nowatorskich systemów zarządzania bezpieczeństwem na stadionach. Współpracował z UEFA w zakresie wdrożenia programu edukacyjnego dot. bezpieczeństwa na stadionach dla europejskich związków piłki nożnej. Jest również w gronie inspektorów UEFA, którzy mają uprawnienia do weryfikowania infrastruktury klubów, które po raz pierwszy awansują do rozgrywek UEFA.
Chris Whalley prowadzi działania edukacyjne na trzech kontynentach. Z jego dorobku, wiedzy i doświadczenia skorzystały: Algieria, Argentyna, Brazylia, Bułgaria, Chile, Cypr, Ekwador, Grecja, Kolumbia, Nigeria, Paragwaj, Peru, Rosja, Turcja, Urugwaj i Włochy.

UM Bydgoszcz