Finowie w Uniejowie

0
1286
views

Wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska spotkała się z delegacją fińską. Zagraniczni goście przyjechali do Polski z miasta  Sonkajarvi. Przybyłym towarzyszy burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek.

Spotkanie przedstawicielstwa fińskiego, wojewody łódzkiego i burmistrza Uniejowa miało miejsce w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi. Celem spotkania było nawiązanie intensywnej współpracy gospodarczej  miast Uniejów (województwo łódzkie)  i Sonkajarvi (prowincja Savo)
Współdziałanie polega między innymi na tym, że Finowie wykonają na potrzeby miasta Uniejów, kompleks drewnianej, charakterystycznej dla Skandynawii zabudowy. Uniejów szczyci się swoim uzdrowiskowym charakterem z racji lokalizacji w obrębie miasta źródeł geotermalnych. Fińska zabudowa ma  podnieść walory turystyczne miasta i stać się ciekawym i  pożytecznym  uzupełnieniem tego, co oferuje już Uniejów.  

– Mam nadzieję, że jest to początek długiej i owocnej współpracy. Dosyć długo szukaliśmy odpowiedniego partnera i znaleźliśmy go w Was – zwróciła się do fińskich gości Pani wojewoda. – Znając skuteczność działania burmistrza Józefa Kaczmarka, jestem pewna, że wszystkie nasze polsko – fińskie wspólne plany spełnią się.
Blanka Rogowska