Mr Chapman

0
1328
views

To Wesley Wiśniewski, pochodzący z Bydgoszczy wokalista, który jako młody chłopak śpiewał w Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Bydgoskiej i był słuchaczem studium wokalnego przy Państwowej Szkole Muzycznej w Bydgoszczy.

W roku 1987 związał się z zespołem PAPA DANCE, pisząc teksty na ostatnią, przed wyjazdem zespołu do USA płytę NASZ ZIEMSKI EDEN. Piosenka ZŁY OMEN, jego autorstwa, doczekała się kilku realizacji telewizyjnych m.in. wykorzystano ją w programie DYSKOTEKA PANA JACKA.

   W latach 90-tych Wesley założył swój zespół SECRET LOVE i nagrał z nim w studio S-1 w Warszawie swój pierwszy materiał muzyczny na płytę długogrającą. Potem wyjechał na emigrację, mieszkał w USA i Wielkiej Brytanii.

    Jednak zdecydował się na powrót do Polski w roku 2009, by nagrać swoją debiutancką płytę. Na swojej drodze artystycznej spotkał znakomitych producentów muzycznych, Marcina Grzella, Marcina Kindla i Łukasza Drozd. Dwaj ostatni wyprodukowali dla Wesleya, który potem przyjął pseudonim artystyczny  MrChapman, przebojową piosenkę RÓŻOWE OKULARY .

   W roku 2009 , piosenkę tę zagrało kilka komercyjnych polskich stacji radiowych, ale też utwór plasował się przez długi okres czasu w pierwszej dziesiątce listy przebojów WIETRZNEGO RADIA CHICAGO.

Medialnie MrChapman pokazał się szerszej publiczności biorąc udział w programie TV Bydgoszcz – CAFFE LATO z piosenkami BEZ CIEBIE i  RÓŻOWE OKULARY.

   Na przełomie września i października 2009 w MGStudio w Bydgoszczy MrChapman zarejestrował materiał muzyczny na kolejnego singla.

  Do piosenki PRZY TOBIE JA (muz. Marcin Grzella, słowa Anna Sawicka), nakręcony został teledysk, który MrChapman zaprezentował również widzom TV Bydgoszcz.

Wiosną 2010 roku MrChapman dokończył nagrywanie swojej debiutanckiej płyty a materiał był realizowany w MAMAMusic w Katowicach i MGStudio w Bydgoszczy.

   W Listopadzie 2011 roku MrChapman wystapił w programie MUZYCZNA STREFA w iTV z piosenką PRZY TOBIE JA.

W chwili obecnej , w kilku polskich stacjach radiowych promuje piosenkę ze swojego drugiego singla.

W Grudniu 2011 roku MrChapman wystąpił w programie SŁAWNI I ZNANI w Tv Warszawa.

Dyskografia :

Singiel RÓŻOWE OKULARY ( muz. i sł. Marcin Kindla ) 2009 r.

Singiel PRZY TOBIE JA ( muz. Marcin Grzella, sł.Anna Sawicka)2010 r.

 Zapraszamy do odwiedzin na: www.mrchapman.eu