Napraw Toruń

0
957
views

Urząd Miasta Torunia postawił na nowoczesne rozwiązanie w zakresie współpracy z mieszkańcami. Ruszył internetowy projekt, który ma na celu poprawę komunikacji na linii obywatele – służby interwencyjne.

Logując się na stronie serwisu: http://www.torun.naprawmyto.pl/, każdy, kto zauważył nieprawidłowość w przestrzeni miejskiej, tj. dziura na drodze, zdewastowany przystanek, przewrócone drzewo, wadliwa sygnalizacja świetlna, itp. może za pośrednictwem strony powiadomić o swoim spostrzeżeniu. Mieszkańcy uwagi nanoszą na mapę, ma to ułatwić lokalizację zaistniałego problemu. Zgłoszenie najpierw przyjmuje moderator, następnie powiadamia odpowiednie organa, aby te zajęły się naprawą.

Portal Naprawmy.pl pozwala mieszkańcom włączyć się aktywnie w kształtowanie lokalnej przestrzeni. Inicjatorzy serwisu wychodzą z założenia, że wszystkim powinno zależeć na jakości otoczenia, w którym na co dzień żyjemy. Jest to także próba walki z obojętnością mieszkańców – ci często są przekonani, że ich zdanie się nie liczy i nie podejmują żadnych działań widząc „usterkę”.

Serwis jest obecnie w fazie pilotażowej, oprócz Torunia bierze w nim udział 9 polskich miast, potrwa to do lipca 2012 roku. Jeśli projekt będzie się cieszył zainteresowaniem, planowane jest wdrożenie go na stałe, jako narzędzia sprawnej współpracy obywateli z miejskimi urzędnikami.