Sexowny poranek

0
1336
views

PORANNY SEX NA ZDROWIE! Sex rano? Ależ oczywiście, że tak! Dzięki porannym igraszkom będziecie zdrowsi i szczęśliwsi!

Doktor Debby Herbenick, autor książki Because It Feels Good, twierdzi że seks tuż po przebudzeniu wyzwala w naszym organizmie związek chemiczny o nazwie oksytocyna (tzw. hormon miłości), który sprawia, że będziecie czuli swoją bliskość przez cały dzień. Oksytocyna produkowana jest przez część mózgu nazywaną podwzgórzem.

Uwalnia się ona do krwi poprzez przysadkę mózgową w odpowiedzi na sygnały płynące z pochwy, macicy lub piersi, na przykład podczas orgazmu. Poranny seks wzmacnia system immunologiczny poprzez zwiększanie poziomu immunoglobulin A oraz przeciwciał, które chronią przed infekcjami.

Poza tym szczytowanie uwalnia substancje chemiczne, które podwyższają poziom estrogenów, które poprawiają wygląd włosów i skóry. Gabrielle Lichterman, autorka 28 Days, uzupełnia opinię doktora Herbenicka.

Według niej w organizmie śpiącego mężczyzny gromadzi się testosteron, który będzie mu potrzebny w ciągu nadchodzącego dnia. Od chwili, w której się obudzi, poziom testosteronu w jego krwi osiąga stan szczytowy, który trwa przez trzy godziny.

Nie można tego zmarnować