Każdy znajdzie coś dla siebie. Warszawskie Targi Książki.

0
1341
views

Rozpoczęły się kolejne, bo już III Warszawskie Targi Książki, inauguracja targów od czwartku i potrwają aż do niedzieli.

Przed Pałacem Kultury i Nauki już od rana rozstawione zostały stoiska z tzw. tanią książką. Nawet 60% rabaty pozwalały na kupienie książki w takich dziedzinach jak języki obce, podróże, historia, geografia, literatura czy bajki dla dzieci. Chętnych nie brakowało, a najwięcej zainteresowanych można było spotkać przy stanowisku podróżniczym, gdzie kupowali atlasy, mapy i przewodniki po zagranicznych miastach i krajach.

Więcej atrakcji na miłośników literatury czekało w środku PKiN. W południe nastąpiło uroczyste otwarcie III warszawskich targów książki, których patronat w tym roku objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. O 13.00 ogłoszono nominacje do nagrody literackiej NIKE, a zwycięzcę poznamy już w październiku. W tym dniu rozpoczęła się także debata na temat „Koniec świata jaki znaliśmy. Utopie przyszłości”. W spotkaniu uczestniczył prof. Harald Welzer, psycholog społeczny i współautor książki „Koniec świata jaki znaliśmy. Klimat, przyszłość i szanse demokracji”.
Wśród zgromadzonych na targach, znalazły się m.in. wydawnictwa: Agora, Olesiejuk, Wieża Babel, Egmont Zielona Sowa czy Świat Ksiażki. Nie zabrakło także publikacji obcojęzycznych, dla miłośników języków obcych. Na targach można było znaleźć także punkty dla obcokrajowców, gdzie konsultanci udzielali informacji w języku angielskim, niemieckim czy francuskim o najpopularniejszych i najczęściej kupowanych książkach.
Natomiast na najmłodszych uczestników targów czekał kącik dla malucha, gdzie dzieci mogły rysować, przeglądać bajki, pobawić się czy zjeść cukierka.
Tutaj również każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Każde wydawnictwo posiadało szeroki wybór pozycji książkowych z różnych dziedzin. Kobiety najczęściej sięgały po powieści, książki przygodowe czy biografie znanych postaci. Natomiast mężczyźni swoją uwagę głównie skupiali na książkach wojennych, podróżniczych oraz kryminałach.

Cztery dni targów to cztery dni wielkich atrakcji. Do końca tygodnia będzie można oglądać 9 wystaw, a są wśród nich m.in. wystawa jubileuszowa Wydawnictwa Muchomor, wystawa poświęcona szwedzkiemu nobliście Tomasowi Tranströmerowi, wystawa poświęcona Januszowi Korczakowi Teatru Lalka, wystawa książek i ilustracji Tabu w sztuce dla dzieci czy wystawa prac plastycznych uczniów szkół podstawowych dedykowana Astrid Lindgren.

Na III warszawskich targach książki, które trwają cztery dni można nie tylko kupić ulubioną książkę czy podziwiać przygotowane wystawy, ale także można uczestniczyć w debatach i dyskusjach oraz spotkaniach z autorami.

Agata Czubik