Wybierz zwycięzcę w konkursie S3KTOR 2011

0
1155
views

Po raz drugi zostaną przyznane nagrody dla najlepszych warszawskich inicjatyw pozarządowych. Kapituła konkursowa wybierze laureatów w dziesięciu kategoriach konkursowych, natomiast warszawiacy będą mogli wskazać inicjatywę pozarządową, która ich zadaniem była najlepsza w ubiegłym roku.

Od dziś – 28 maja do 29 czerwca 2012 roku można oddawać głosy na najlepszą inicjatywę pozarządową 2011 roku S3KTOR w kategorii Nagroda Mieszkańców.

Aby zagłosować, wystarczy wejść na stronę internetową konkursu S3KTOR 2011, na której można znaleźć opisy poszczególnych inicjatyw biorących udział w konkursie i wybrać najciekawszą inicjatywę. Dla zwolenników tradycyjnej wersji papierowej przygotowane zostały talony, które po wypełnieniu należy wrzucić do specjalnie przygotowanych w tym celu skrzynek. Wykaz miejsc, w których dostępne są talony i skrzynki, znaleźć można na stronie konkursu S3KTOR 2011.

Od dziś na stronie internetowej można zapoznać się z inicjatywami zakwalifikowanymi przez biura i dzielnice do kolejnego etapu konkursu. Z pośród nominowanych inicjatyw można wybrać tę najlepsza.

Konkurs ma na celu promowanie inicjatyw pozarządowych oraz oswojenie warszawiaków z tematyką trzeciego sektora. Organizatorzy konkursu chcą skłonić odbiorców konkursu do zainteresowania się tym, jakie działania społeczne podejmowane są w najbliższej okolicy, czy to w perspektywie własnego podwórka, czy w przestrzeni ogólnomiejskiej.

W ubiegłorocznej edycji konkursu S3KTOR mieszkańcy Warszawy docenili inicjatywę „Poza Ciszą i Ciemnością”, realizowaną przez Fundację Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Dzięki tej inicjatywie osoby z niepełnosprawnościami sensorycznymi mogły w pełni uczestniczyć w spektaklach teatralnych, oglądać filmy i zapoznawać się ze sztuką, gdyż zostały przygotowane specjalne autodeskrypcje i przystosowane sale muzealne.