AirPlay: nowe urządzenie do przesyłania danych

0
1181
views

Od jakiegoś czasu pracowano nad technologią, która pozwalałaby na łatwy i szybki transfer danych (filmów i muzyki) z jednego urządzenia na drugi w czasie rzeczywistym.

Dzięki AirPlay będzie to łatwiejsze i przyjemniejsze niż kiedykolwiek.

Jedną z najlepszym właściwości AirPlay, bezprzewodowego urządzenia do przenoszenia danych firmy Apple, jest fakt, iż jego obsługa jest niezwykle prosta i przyjemna. Większość z nas zna tę sytuację, kiedy chcemy podzielić się zdjęciami, filmem czy muzyką z przyjaciółmi, a proces załadowania tych danych z jednego urządzenia na drugie jest dość czasochłonny, i często w końcu okazuje się, że coś nie działa. Dzięki nowej technologii natomiast będziemy mogli łatwo i szybko przetransportować interesujące nas pliki na dowolny sprzęt, a wszystko to w czasie rzeczywistym.

Użytkowanie AirPlay nie mogłoby być prostsze. Obok ikonek play/pause w aplikacjach wideo czy aplikacjach muzycznych znajduje się ikona podobna do telewizora z trójkątem wewnątrz. Znajdzie się przy YouTube, Crackle, Boxee, Rdio czy Spotify. Wystarczy na nią kliknąć. Wyskakuje wówczas zapytanie, gdzie chcielibyśmy przesłać film czy piosenkę: Apple TV, Boxee Box czy stereo? Wystarczy wybrać odpowiednie urządzenie i już za chwilę wybrany sprzęt rozpocznie odtwarzanie danego pliku.

Jeszcze trzy lata temu taka operacja wymagałaby albo skomplikowanego sprzętu, niedostępnego dla przeciętnego użytkownika, jak np. DLNA, lub jeszcze bardziej skomplikowanego procesu polegającego na zgraniu, przekonwertowaniu i przesłaniu pliku przy użyciu kilku sprzętów i wielkiej plątaniny kabli, a efektem ubocznym może być złamana noga, gdy się już potkniemy o tę plątaninę.

AirPlay to pomysł, na który będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać, na szczęście jednak wcale nie tak długo. Poza tym Microsoft zapowiedział właśnie wypuszczenie w tym roku na rynek SmartGlass. Dzięki temu urządzeniu będziemy mieć możliwość połączenia tableta (np. Surface) z innymi urządzeniami, np. telewizorem, dzięki czemu uzyskamy dodatkową porcję informacji: podczas oglądania "Gry o tron" nasz tablet będzie np. wyświetlał mapę królestwa. Ponadto Google ogłosił również nowego Nexusa Q., dzięki któremu będziemy mogli przenieść plik muzyczny lub video z Androida do telewizora lub głośników.

Jak widać, wszystkie liczące się w tej branży firmy sięgają po tę technologię, zapotrzebowanie na nią musi być więc spore.

 

Źródło: maxmania.pl

https://lh5.googleusercontent.com/-jKZ8p3Zncco/Ty7Z-Ii6hgI/AAAAAAAAAtk/_a3vaQ9-X_g/w564-h168-k/timthumb.php.jpg