(Pół)kolonie- wczasy w zasięgu ręki

0
1303
views

Półkolonie to ciekawa alternatywa dla tych dzieci, których rodzice z różnych przyczyn nie mogą pozwolić sobie na wyjazd wakacyjny swoich pociech.

W ciągu dnia najmłodsi uczestniczą w różnych zajęciach, aktywnie spędzają czas, bawią się z rówieśnikami i oczywiście odpoczywają. Półkolonie stwarzają wiele możliwości rozwoju, poprzez połączenie zabawy z edukacją.

Półkolonie w Piotrkowie Trybunalskim przygotowała Środowiskowa Świetlica Socjoterapeutyczna ,,Bartek”, przy ulicy Belzackiej. Świetlica organizuje 10-dniowe turnusy do 24 sierpnia. Akcja odbywa się pod hasłem aktywne i ekologiczne półkolonie. Na zajęcia przychodzi 200 dzieci. Udział w nich jest bezpłatny. To ciekawa forma spędzenia wakacji. Moje dziecko nie musi siedzieć w domu przed telewizorem i bezproduktywnie spędzać czas. Chodząc na te zajęcia rozwija się, a jednocześnie spotyka się z rówieśnikami– mówi mama 11-letniej Ani, która uczęszcza na piotrkowskie półkolonie.
Aby umilić najmłodszym odpoczynek wakacyjny przygotowano wiele zajęć. Od spektakli teatralnych, zajęć plastycznych w plenerze poprzez zajęcia umuzykalniające( nauka tańca, karaoke), ruchowe po wycieczki autokarowe. Ponad to organizowany jest cykl przyrodniczo-ekologiczny, gdzie dzieci uczą się np. segregować odpady, a także pasmo zajęć edukacyjno-kulinarnych, gdzie uczestnicy mają lekcje zdrowego odżywiania. Raz w tygodniu dzieci odwiedzają kino Helios. Obejrzały już m.in. wystawę Tajemnice podwodnego świata oraz bawiły się w salach zabaw Fun City i Edan. Udały się także na wycieczkę do Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach oraz na baseny termalne w  Uniejowie.

Jest fajnie, dużo zabawy i kolegów a także koleżanek. Najbardziej lubię zabawy na powietrzu, i jak chodzimy na słoneczko się kąpać– relacjonuje Madzia, która bierze udział w takich zajęciach. Gdy pociechom dopisuje pogoda najwięcej czasu przebywają na powietrzu, jednak i deszczowa aura nie przeszkadza w aktywnym wypoczynku. Dzieci spędzają wówczas czas w świetlicach, gdzie opiekunowie organizują im całodniową rozrywkę. Aby dzieciom nie zabrakło sił do wakacyjnej zabawy, każdego dnia dostają drugie śniadania i obiady. Zajęcia organizowane są w godzinach od 9 do 15 przez osiem piotrkowskich świetlic.

 

Karolina Grzybowska