Mistrzostwa Świata w Footbagu 2012

0
1437
views

W Warszawie Polacy będą mieli szanse na medal w popularnej „zośce”.

Footbag to wyczynowa dyscypilna sportowa, w Polsce często nazywana „zośką”. Polega na odbijaniu małej piłeczki nogą różnymi sposobami, ale też wszystkimi innymi częściami ciała oprócz rąk.

Od 29 lipca do 4 sierpnia w Warszawie odbywają się Mistrzostwa Świata z Footbagu 2012. Popularna „zośka” już od 33 lat jest dyscypliną sportową, tym razem po raz pierwszy impreza jest organizowana w naszym kraju. Do tej pory zagraniczni sportowcy przyjeżdżali do Polski na europejski edycje zawodów.

Na terenie Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Marymonckiej 34 wystartuje około 200 zawodników w kategoriach net i 100 w kategorii freestyle. Na zawody do stolicy przyjadą zawodnicy z całego świata, m.in. z USA, Niemiec, Rosji, Czech, Francji, Finlandii, Wenezueli, Japonii, Szwajcarii. Nasi zawodnicy mają duże szanse na medal w kategorii Freestyle, w której zobaczymy np. Krzysztofa Sobótkę z Warszawy, trenującego Footbag od siedmiu lat.

MŚ w Footbagu 2012 wystartowały w niedzielę, wtedy miały miejsce kwalifikacje Footbag Net, dziś odbędą się kwalifikacje Freestyle’u. Turniej zakończy się galą finałową konkurencji Net i Freestyle, która potrwa w piątek i sobotę, 3 i 4 sierpnia.
Warto zobaczyć zawody w stolicy a żywo, bo w „zośce” najważniejsza jest atmosfera, poznawanie ludzi, spotykanie ze znajomymi- mówi jeden z zawodników. Wstęp na imprezę jest wolny.