Podaruj spacer

0
1330
views

Schronisko w Korabiewicach to ponad 400 psów, 20 koni i 10 kotów. Azyl znalazły tam nawet 4 niedźwiedzie. Wszystkie te zwierzęta potrzebują nieustannej pomocy: tutaj liczy się każda para rąk, każde wsparcie finansowe i każda darowizna. Aby umożliwić wsparcie Fundacja Viva! rusza z akcją „Podaruj obrożę!”.

Umiejętność chodzenia na smyczy jest ważną umiejętnością, która nie jest bez znaczenia w przypadku adopcji psa. Wolontariusze schroniska tylko czekają, by od nowa zacząć uczyć swoich podopiecznych zaufania do człowieka. Na przeszkodzie stoi niestety niewystarczająca ilość obroży. Inicjatywa Vivy! jest więc banalnie prosta. Jeśli posiadasz obroże, z których twój pupil już nie korzysta, możesz przesłać je do schroniska. Możesz także zakupić nową i wspomóc jego podopiecznych. Nie jest ważny rozmiar i rodzaj, na pewno dla każdej znajdzie się zastosowanie.

O schronisku w Korabiewicach stało się głośno na początku zeszłego roku, kiedy to ujawnione zostały tragiczne fakty o stanie, w jakim się znajdowało. Szokujący materiał zwrócił uwagę na trwające przez lata nieprawidłowości i zaniedbania. Od tego czasu, po udanych interwencjach Fundacji Viva! i organizacji Pogotowie dla Zwierząt, nieustannie walczy o przetrwanie, licząc na pomoc ludzi o wielkich sercach.

Obroże można wysyłać na adres:
Fundacja MRNRZ Viva,
03-772 Warszawa,
ul. Kawęczyńska 16/42a