Pieniądze pójdą w murawę

0
1342
views

Kolejna, już trzecia murawa zostanie rozłożona na Stadionie Narodowym. Chociaż Daria Kulińska z Narodowego Centrum Sportu zapewniała tańsze wymiany, na nową nawierzchnię zostanie przeznaczone 100 tys. złotych więcej.

Ostatnim razem zabezpieczono murawę, tak aby mogła być użyta ponownie. Operator stadionu zdecydował się jednak, że rozłoży nową. Przy tej okazji wymieni również podkład. W miejsce starego nałożony będzie nowoczesny i specjalny nowy podkład tzw. schock pad, który wyróżnia większa elastyczność i amortyzacja.

Zapowiedzianych jest kilka imprez sportowych, które sprawdzą nowy system nawierzchni. Odbędzie się Euro – American Challenge, czyli starcie europejskich zawodników futbolu amerykańskiego z gośćmi z Ameryki. Nieco później, kolejny międzynarodowy turniej w piłkę nożną – Światowy Finał turnieju piłkarskiego Danone Nations Cup, tym razem dla dzieci do lat 12.


Moim zdaniem

Trudno powiedzieć czy opłacalna jest ciągła wymiana nawierzchni. Po imprezie sportowej murawa wciąż nadaje się do użytku. Dlatego operator stadionu nie wyklucza wynajmowania trawy przed każdą imprezą lub jej sprzedaży. Pozostaje mieć nadzieję, że Stadion Narodowy jest w dobrych rękach i pieniądze nie idą w błoto, to znaczy w murawę.