Mini Igrzyska- wielkie emocje

0
1165
views

Już po raz 3 z rzędu stadion KS ,,Orzeł” stał się areną lekkoatletycznych zmagań na najwyższym światowym poziomie. Do Warszawy na zaproszenie Fundacji Kamili Skolimowskiej przybyli najbardziej utytułowani sportowcy, m.in. mistrz świata w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski, wicemistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk, czy obecna mistrzyni olimpijska Tatiana Łysenko. Emocji nie zabrakło do samego końca.

Uczestnicy Memoriału Kamili Skolimowskiej zaprezentowali się łącznie w 9 konkurencjach. Każdy start, bez wyjątku był nie lada gratką dla wszystkich sympatyków lekkoatletyki. Ci z kolei jak zwykle nie zawiedli. Podobnie jak w poprzednich latach charytatywne zmagania sportowców obejrzał komplet publiczności. Mimo ponad trzydziesto stopniowego upału stadion był wypełniony po brzegi.
Początek zmaganiom dały panie w biegu na 100 metrów. Bezkonkurencyjna okazała się Amerykanka Janeba Tarmoch. Najlepsza z Polek, Daria Korczyńska uplasowała się na 3 pozycji, z czasem 11,61. Wśród panów w tej samej konkurencji niezmiennie rządzą czarnoskórzy zawodnicy. Pierwszy na mecie z czasem 10,24 był Jamajczyk Kemar Bailey- Cole. Na tym dystansie naszym jedynym reprezentantem był Dariusz Kuć. Niestety zaprezentował się znacznie poniżej oczekiwań i zajął odległą piątą lokatę.
Polacy za to nie mięli sobie równych w konkurencji rzutu młotem. Anita Włodarczyk zdeklasowała mistrzynię olimpijską Tatianę Łysenko. Młot naszej zawodniczki pofrunął blisko 3 metry dalej. Po stronie mężczyzn w tej samej konkurencji reprezentował nas Szymon Ziółkowski. Jego rzut na odległość 76metrow i 52 centymetrów okazał się bezkonkurencyjny.
Nad stadionem fruwały nie tylko lekkoatletyczne młoty, ale również olimpijskie dyski. Pomimo wymagającej konkurencji najlepszy okazał się Piotr Małachowski, wyprzedzając Gerda Kantera oraz Benna Harradine’a.
Memoriał Kamili Skolimowskiej niezmiennie już od 3 lat cieszy wielskim zainteresowaniem, zarówno ze strony kibiców, jak i samych zawodników. Dla tych drugich to dobra okazja do zaprezentowania swoich umiejętności szerszej publiczności. Podczas trwania imprezy tradycyjnie została zorganizowana zbiórka pieniędzy dla sportowców borykających się z ciężkimi problemami zdrowotnymi. Pieniądze będą przeznaczone na ich walkę w powrót do sportu.

Hubert Sławek