Hofman następcą Kaczyńskiego a Kamiński …

0
1370
views

Kaczyński na prezydentem Warszawy? Gursztyn w Uważam Rze „ Młode Wilki i żwawy Niedźwiedź „ „Widać, że formują się dwie frakcje. Jednej daje twarz rzecznik partii Adam Hofman, choć wielu wskazuje Adama Lipińskiego jako rzeczywistego przywódcę grupy.

Na czele ich przeciwników stoi sekretarz generalny partii Joachim Brudziński „….”zaczęły się zabiegi mające na celu dostanie się na listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego „….”
Do Jarosława Kaczyńskiego dobijały się tabuny polityków „….”Annie Fotydze, Adamie Hofmanie, Przemysławie Wiplerze, Mariuszu A. Kamińskim (tzw. młodym, czyli nie tym, który tworzył CBA), Izabeli Klotz, Krzysztofie Jurgielu i wielu innych „….”Podział na obie frakcje jest na razie w stadium zalążkowym. Obie mają na razie w miarę równy dostęp do prezesa. W najbliższym kręgu Kaczyńskiego są Lipiński, Brudziński, szef klubu Mariusz Błaszczak, którego pozycja zdaje się rosnąć, także Marek Kuchciński. On jednak bardziej zajął się swoją funkcją wicemarszałka niż wewnętrznymi sprawami w partii. Błaszczak jest po stronie Brudzińskiego. „…..”Wiceprezes partii Mariusz Kamiński nie stworzył znaczącego środowiska w PiS. Jest skoncentrowany na sprawach Warszawy, bo chciałby startować w wyborach na prezydenta stolicy. Mogą wtedy być też inni chętni, więc konflikt z nimi może wepchnąć go do którejś z frakcji. „….”Na przykład na towarzyskich imprezach przyjaciele Hofmana wykrzykują ponoć, aby mu nie przerywać, bo „przemawia przyszły premier Polski". Albo że istnieje plan, w którym Jarosław Kaczyński przekaże władzę w partii Adamowi Lipińskiemu, a ten po krótkim czasie odda ją Hofmanowi. Sam zaś będzie sterował z tylnego siedzenia. „….(źródło)

Artykuł Gursztyna jest bardziej plotkarski niż analityczny , ale zawiera parę ciekawych informacji . Jeśli prawdą jest że Hoffman ubiega się o Europarlament to oznacza, że przestał marzyć o wodzostwie . Bo ciężko z Brukseli prowadzić gry partyjne , co pokazała łatwość z jaką Kaczyński rozprawił się ze spiskowcami z PJN i Solidarnej Polski . Jest na tyle rozsądny ,że wie że nie wygra i stara się zapewnić sobie luksusowy „azyl polityczny „ . Bardzo ciekawa jest informacja jaką podaje Gursztyn ,że Mariusz Kamiński wystartuje w wyborach na prezydenta Warszawy . Zwycięstwo dobry wynik lub nawet zwycięstwo w tych wyborach potwierdzi jego pozycje jako następcy Kaczyńskiego . Kamiński nie potrzebuje miękkiego , skumplowanego ze wszystkimi Hoffmana jako swego rzecznika. Na czas politycznej wojny domowej PiS potrzebuje kogoś bardziej wyrazistego , twardo rozmawiającego z oponentami ,jak chociażby Brudziński. W sytuacji, gdy Kurski i Ziobro przyłączyli się do Platformy , do obozu antypisowskiego , a do tego grzecznie podkulają ogony przed Tuskiem Gursztyn swoim artykułem być może chce skatalizować wyprzedzającą akcję prewencyjna przeciwko Hoffmanowi , bo artykuł jest wyraźnie w niego wymierzony . Szacki tak opisuje działania Ziobry i Kurskiego „Nowa strategia zakłada także mocniejsze niż dotąd atakowanie PiS.”….”Ziobro apel pochwalił i wstawił się za Episkopatem. – Politycy największej partii opozycyjnej i związane z nią kierownictwo "Gazety Polskiej" wykorzystali to przesłanie do krytyki ks. abp. Józefa Michalika oraz całego Episkopatu. Wyrażam ubolewanie, że abp Józef Michalik został tak brutalnie i niesprawiedliwie zaatakowany – oświadczył Ziobro.”……”"Ucentrowieniu" ziobrystów służyłoby też porozumienie z PJN Pawła Kowala. Obie partie rozmawiają o współpracy, ale droga do tego jest wyboista.”…..”Odchodzimy od koncepcji "dwóch płuc prawicy". Nie możemy być mniejszym klonem PiS – mówi Jacek Kurski. „….”- Anachroniczna jest koncepcja, żeby obchodzić Kaczyńskiego z prawej czy lewej strony. Solidarna Polska musi go wziąć w kleszcze – mówi "Gazecie" europoseł Jacek Kurski. – W niektórych sprawach – jak traktat lizboński – jesteśmy bardziej prawicowi i narodowi niż PiS, w innych – jak energia atomowa – bardziej centrowi.”….(źródło )

Solidarna jest partią socjalistyczną , założoną przez socjalistów takich jak Kurski. Ziobro, czy Cymańskiego .Co ciekawe Solidarna Polska realizuje pomysł Bugaja „Bugaj w swoim ostatnim wywiadzie zdiagnozował zmiany jakie dziękiSolidarnej Polsce zaszły na lewej stronie sceny politycznej. Bugaj twierdzi ,że konieczna jest współpraca katolików i socjalistów„
Korwin Mikke również zdiagnozował Solidarną Polskę jako partię socjalistyczną „..(więcej)

Przypomnę też pytanie do Kurskiego na które odpowiedział tak wymijająco ,że aż twierdząco „Panie Jacku! Na spotkaniu w siedzibie Unii Polityki Realnej (był Pan wówczas członkiem PiS),stwierdził Pan, że PiS od zawsze był partią socjaldemokratyczną. Moje pytanie brzmi: czy w polityce spłeczno-gospodarczej Solidarna Polska jest bardziej liberalna czy socjalna od Prawa i Sprawiedliwości i jakie fakty za tym przemawiają? Kurski „Jesteśmy w naszym stosunku do gospodarki po prostu propolscy. To jest podstawowe kryterium. Czy ukrócenie preferencji dla wielkiego kapitału zagranicznego i rodzimej oligarchii i stawka na wsparcie średniego i małego kapitału polskiego to działanie liberalne czy socjalne – nie wiem. Ale wiem, że słuszne . I tak będziemy działać. „..(więcej)

Socjalizm Kurskiego plus jak to powiedział Kurski „jesteśmy bardziej ….narodowi niż PiS”upoważnia mnie do do nazwania Solidarnej Polski Ziobry partią narodowego socjalizmu . Odpowiadam tym na zarzut Fritza który napisał pod moim tekstem zatytułowanym „Narodowo socjalistyczna koalicja Giertycha i Ziobry „ fritz „Określenie narodowy socjalizm Ziobry „ jest nieprawdopodobnym nonsensem , wręcz idiotyzmem„ ( źródło)

Słowa Kurskiego plus czyny oczywiście pozwalają mi twierdzić ,ze słowa Fritza są nie usprawiedliwione .

 

Marek Mojsiewicz

radiorp.fm

Osoby podzielające moje poglądy,  proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka  Marek Mojsiewicz.