Rusza akcja Spoko Senior!

0
1353
views

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” po raz trzeci zorganizowało konkurs Spoko Senior. Jego celem jest odnalezienie pozytywnych seniorów, którzy udowadniają, że " nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu."

Organizatorzy konkursu Spoko Senior każdego roku przyjmują kilkadziesiąt zgłoszeń od osób, które realizują własne zainteresowania i pasje. Wśród hobby seniorów można wymienić fotografię, malarstwo, języki obce czy nawet blogowanie. Działają oni w małych społecznościach, dzieląc się z innymi pasją i radością życia.

Ubiegłoroczną laureatką konkursu została Pani Krystyna, która w dojrzałym wieku odkryła w sobie pasję taneczną. Dziś może się już pochwalić niemałą kolekcją tytułów zdobytych w turniejach w Polsce i za granicą."Pani Krystyna jest osobą niewidzącą, a rywalizuje w turniejach z tancerzami widzącymi" – podkreśla Joanna Mielczarek, Dyrektor ds. Projektów i Promocji Stowarzyszenia.

By wziąć udział w konkursie i zostać Spoko Seniorem 2012 należy wysłać wypełniony formularz oraz dołączyć zdjęcie kandydata. Zgłoszenie powinno zawierać opis pasji, aktywności i zainteresowań. Kandydatury należy przesłać do 15 października, drogą mailową na adres: info@spokosenior.pl lub pocztą na dane: Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” ul. Andersa 13, 00-159 Warszawa. Formularz dostępny jest na stronie: www.spokosenior.pl. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody.

Konkurs Spoko Senior jest częścią akcji „Starość też radość! SPOKOSENIOR.PL”, która jest organizowana z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. W ramach wydarzeń związanych ze świętem seniorów 30 września w Ogrodzie Saskim odbędzie się piknik. Akcja została objęta patronatem honorowym Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

Pierwsza tego typu inicjatywa powstała we Francji w 1946 roku. Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich" funkcjonuje w Polsce od 2002 roku. Zajmuje się pomocą starszym osobom, przeciwdziałaniem marginalizacji i łamaniem stereotypów związanych ze starością. W 2008 roku Stowarzyszenie brało udział w tworzeniu Strategii Społecznej Warszawy, a w 2009 przewodziło pracom nad programem „Warszawa Przyjazna Seniorom”.

Natalia Lech