Zbadaj się i wyklucz raka

0
1199
views

Bezpłatne badania mammograficzne na terenie powiatu piotrkowskiego.

Statystyki są nieubłagane – rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym wśród kobiet w Polsce. Notuje się prawie 10 000 nowych przypadków zachorowań rocznie. Oznacza to, że każdego roku raka piersi diagnozuje się u 30 kobiet na 100 000.
Jest jednak nadzieja, bo szybkie wykrycie raka piersi i wdrożenie odpowiedniego, specjalistycznego leczenia, zwiększa szanse przeżycia chorych. W tym celu konieczna jest regularna samokontrola oraz okresowe badania profilaktyczne umożliwiające wykrycie zmian w ich wczesnym stadium rozwoju. Zwiększa to szansę na wyleczenie choroby. Każda kobieta, po 20 roku życia, powinna raz w miesiącu przeprowadzić samobadanie piersi, najlepiej w dniu zakończenia miesiączki.

Wojewódzki Ośrodek Koordynujący "Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi" od wielu lat zajmuje się badaniami profilaktycznymi. Ma bardzo bogate doświadczenie w tym zakresie i grono doskonałych specjalistów. Wojewódzki Ośrodek, również w tym roku, organizuje program bezpłatnych badań mammograficznych na terenie powiatu piotrkowskiego.
Zachęcamy wszystkie mieszkanki ziemi piotrkowskiej do wzięcia udziału w akcji mammograficznej.

W programie przewidziano :
spotkania edukacyjno – informacyjne
porady lekarza: onkologa, ginekologa
Ośrodek pokrywa koszty dla grup zorganizowanych kobiet

Bliższe informacje pod adresem:

Wojewódzki Ośrodek Koordynujący
Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi
93-513 Łódź, ul. Pabianicka 62
Tel./fax: 42 689 59 03 i 42 689 59 36

Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, gdyż w tej grupie wiekowej obserwowalny jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi. Panie w wieku do 50 lat lub powyżej 69 roku życia, nie młodsze niż 35, mogą również wykonać badanie w mammobusie, za uiszczeniem opłaty w wysokości 80 zł oraz okazaniem skierowania na badanie. Badania w mammobusie można będzie wykonać w następujących lokalizacjach:

Moszczenica – 30 oraz 31 sierpnia na placu Przedsiębiorstwa Komunalnego, ul. Kosowska 2
Wolbórz – 3 września przy Miejskim Domu Kultury, ul. Modrzewskiego 15

Panie, które planują wykonać badanie w mammobusie firmy FADO, prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się pod nr tel: 801 080 007 lub 58 666 2 444 lub na www.fado.pl, a także przyniesienie ze sobą dowodu osobistego.