Maxwideo: Nowy Tablet Sony Xperia S

0
1448
views

Tabletowa wojna na technologie pomiędzy Apple i Samsungiem trwa. Oby tylko obie firmy nie skupiły się za bardzo na konflikcie między sobą i nie przeoczyły zagrożenia nadciągającego z zupełnie innej strony.

Firma Sony postanowiła, że też ma coś do powiedzenia w tej sprawie i wchodzi na rynek z nowym tabletem.

Apple, producent iPada, i Samsung, twórca Androida, prowadzą od jakiegoś czasu wojnę zarówno prawną, ponieważ Apple postanowiła pozwać Samsunga za naruszenie praw patentowych, jak również na polu technologicznym – tu już z korzyścią dla nas, użytkowników. Jak mawiają, gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Czy będzie tak tym razem? Na to liczy firma Sony, która właśnie ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego tabletu o nazwie Sony Xperia Tablet S. Dla towarzystwa powstaną również smartphone'y Xperia, wyposażone w wiele funkcji, które można znaleźć w istniejących telefonach Xperia.

Maxwideo: Nowy Tablet Sony Xperia S

Do tabletu Xperia S zostanie dołączony specjalny pokrowiec chroniący przed wszelkiego rodzaju zachlapaniami. Sam tablet ma aluminiową, cienką i lekką obudowę, która kryje w sobie najnowszą technologię w postaci na przykład procesora Tegra 3 od NIVIDA czy 4.0 Ice Cream Sandwich OS od Androida, co sprawia, że Xperia jest także doskonałym narzędziem rozrywki. DO tego dochodzi doskonały dźwięk ClearAudio+, zintegrowane Wi-Fi, połączenie HDMI, a także wejście na kartę pamięci SD, co sprawia, że tablet może być kompatybilny z różnymi innymi urządzeniami.

Kompatybilność tabletu Xperia S sprawia, że może być używany nawet jako uniwersalny pilot: wystarczy dotknąć odpowiedniego klawisza, aby połączył się z systemem audio, odtwarzaczem Blu-ray czy telewizorem. Następnie użytkownik wybiera na przykład opcję "Watch now" aby korzystać z telewizora, przejrzeć program na tablecie i nadal być jednocześnie połączonym z portalami społecznościowymi i innymi osobistymi ustawieniami.

Tablet Xperia S będzie dostepny w kilku wersjach: 16GB($399), 32GB($499) oraz 64GB($599).

Źródło: www.gizmowatch.com

www.maxmania.pl