Legia osłabiona w derbach Warszawy

0
1411
views

Danijel Ljuboja, napastnik lidera Ekstraklasy nie zagra w meczu z Polonią Warszawa. Kontuzja mięśnia przywodziciela uda wykluczy go z gry na co najmniej dwa tygodnie. To duża strata dla „Legionistów”.

Serbski napastnik nabawił się urazu podczas poniedziałkowego spotkania z Podbeskidziem Bielsko-Białą. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny ze stadionu przy ul. Łazienkowskiej 3:1 po niesamowitej pogoni. Podczas gdy Legia rozpoczęła marsz o trzy punkty golem Michała Żyro, Ljuboja siedział na ławce od piętnastu minut z powodu urazu.

Mecze z Polonią rządzą się innymi prawami. Historyczne zaszłości, współczesne animozje  wzmagają się przed derbami i nastrają kibiców obu drużyn. Polonia Warszawa to obecnie czwarta drużyna w tabeli i w dalszej części sezonu będzie starać się grać o najwyższe trofea.

Danijel Ljuboja to jeden z najbardziej „światowych” zawodników Ekstraklasy. W trakcie swojej kariery grał w Niemczech i Francji, czołowych ligach Europy. Reprezentował kluby takie jak Paris Saint – Germain, Vfl Wolfsburg, Hannover SV i OGC Nice, skąd trafił do Polski. W ciągu zawodowej kariery klubowej zdobył 124 gole.

Strata Serba odbije się na formie linii ofensywnej Legionistów. Większy ciężar spocznie na Marku Saganowskim, a także na Michale Kucharczyku i Miroslavie Radoviciu. Na pytanie czy są w stanie zastąpić Ljuboję, odpowiedź poznamy już w niedzielę, 23 września. Mecz rozpocznie się o godz. 17 na Pepsi Arenie.

Radosław Kołodziejski

źródło: sport.pl

Zd24.pl