Stadiony w Warszawie dla wszystkich kibiców

0
1248
views

Obecny sezon Ekstraklasy to przełom. Od teraz posiadanie karty kibica Legii lub Polonii nie przeszkadza  w wejściu na stadion lokalnego rywala.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, nowy partner technologiczny Ekstraklasy SA zmienia zasady warszawskiego rynku piłkarskiego. Odmieniony system identyfikacji stadionowej dopuszcza posiadanie więcej niż jednej karty. Dzięki temu zwykli kibice nie muszą ograniczać się do oglądania meczów jednej stołecznej drużyny.

Nowe reguły rejestracji kibiców powinny zapobiec niedorzecznym sytuacjom z poprzednich lat. Na stadionie przy ul. Konwiktorskiej zdarzało się, że część rodziny zostawała za bramą. Powodem była wyrobiona karta Legii, często przez przypadek.

Do tej pory oba kluby udostępniały innym kibicom tzw. trybunę neutralną. Jednakże sympatycy piłki nożnej rzadko wybierali te miejsca. Bali się identyfikacji i problemów po wyjściu ze stadionu.

Wprowadzenie systemu Extrakarta nie spodoba się zagorzałym kibicom konkretnych drużyn. Jednak dla przeciętnego fana sportu to spore ułatwienie. Wdrożona regulacja ma pozwolić w przyszłości na posiadanie nawet 16 kart kibica. Tyle dokładnie drużyn gra w polskiej najwyższej lidze rozgrywkowej.

źródło: Gazeta Wyborcza

Radosław Kołodziejski