Spa również dla kobiet w ciąży

0
1302
views

W spa można się zrelaksować, odstresować i zapomnieć o codziennych kłopotach, a ciąża nie jest dla kobiet przeciwwskazaniem do wizyty w spa. Na co jeszcze można liczyć, odwiedzając spa?

– Osoba przychodząca do spa, pragnie się wyciszyć, zapomnieć dniu dzisiejszym, nie pamiętać o tym, co było, chce się zrelaksować, zregenerować siły. Dlatego wymagany jest spokój, cisza, muzyka, nastrój, świece… – mówi Ewelina Penconek z Retro Day Spa: Co skłania panie do odwiedzin w spa?

– Zdecydowałam się na skorzystanie z tego zabiegu, ponieważ chciałam odreagować stres związany przede wszystkim z ciążą, jak również stres życia codziennego – wylicza Agnieszka Romańska. – Czuję się niesamowicie zrelaksowana. Przede wszystkim zauważyłam, że podoba się to również mojemu dziecku.

Odkąd poddaje się tym wszystkim zabiegom, czuję jego ruchy. Jakie zabiegi pomagające zrelaksować ciało obserwowaliśmy na filmie? – Jeżeli chodzi o ciało, to był to zabieg owocowej soczystości, na bazie jarzyn, ma działanie nawilżające, regenerujące, dla skóry suchej przede wszystkim, no i dla kobiet w ciąży – mówi Natalia Tylińska z Retro Day Spa i.

– Przy zabiegach dla kobiet w ciąży potrzebna jest ostrożność – podkreśla – nie wolno wykonywać zabiegów, które rozgrzewają ciało. Nie może być to zabieg zbyt długi, gdyż kobieta w ciąży nie może zbyt długo leżeć. – W spa kosmetyczki indywidualnie dobierają zabiegi – dodaje Ewelina Penconek. – Przede wszystkim przy zabiegach na twarz, gdy robiąc demakijaż klientce, oceniają stan skóry i dobierają zabieg. A dłonie?

– Na dłoniach wykonywany był peeling, maska z masła shea z kardamonem, z witaminami A, E, co nawilża skórę i jest doskonałym regeneratorem – wylicza Natalia Tylińska. Efekt zabiegów? – Wszystkie zabiegi, którym się tutaj poddałam, wpływają pozytywnie na moje samopoczucie, ale również czuję się przez to bardziej kobieca i piękniejsza – mówi Agnieszka Romańska, klientka.

– Czuję się niesamowicie zrelaksowana. Myślę, że sprzyja temu atmosfera tego miejsca, ten klimat, jak również wszystkie aromaty, zapachy, bardzo przyjemne i kojące, które wydobywają się z tych wszystkich kosmetyków. – Miejsce jest ważne. Ważna jest dostępność, to raz, ale i klimat wnętrza, który pozwala się wyciszyć – podkreśla Ewelina Penconek.

– Nie każdy często chodzi do spa, czasem jest to dla niego jakiś stres, bo nie wie, jak się przygotować. Nie wie, co zrobić przed. Staramy się już na samym wstępie, by poczuł się jak w domu. Warto chodzić do spa? – Agnieszka Romańska: Myślę, że kobiecie w ciąży jest to wyjątkowo potrzebne, ponieważ nie zawsze ciąża wpływa korzystnie na wygląd i na samopoczucie.

 

www.prasowe.com