Obudź się Polsko

0
1404
views

Marsz w Warszawie "Obudź się Polsko" w obronie wolności mediów w Polsce i przeciw dyskryminacji Telewizji Trwam – również online .

           Dla tych wszystkich, którzy będą na dyżurze, służbie, w podróży, chorobie, daleko od Warszawy i kraju – z inicjatywy RadioRP.FM, Stowarzyszenia Dobrego Pasterza i Stowarzyszenia „Stop Bezprawiu” z Lublina – zrealizowany zostanie przekaz online z marszu "Obudź się Polsko" w Warszawie zorganizowanego w obronie wolności mediów w Polsce i przeciw dyskryminacji Telewizji Trwam.

Transmisja marszu do sieci Internet zrealizowana zostanie za pomocą specjalistycznego wozu transmisyjnego partnera technologicznego tego wydarzenia – Grupy iTTv, która pokaże Internautom całą trasę marszu wraz z imprezami towarzyszącymi.

Do realizacji przekazu online z marszu zostanie wykorzystana specjalna głowica obrotowa mocowana do dachu uchwytami magnetycznymi. Głowica ta posiada kamerę z 360 stopniami obrotu w poziomie i 90 stopniami w pionie, które przełączane są automatycznie po przekroczeniu zasięgu w pełny obrót oraz funkcję zamrażania na ten czas obrazu na ostatniej kluczowej klatce. Głowica obrotowa posiada wbudowaną wycieraczkę i przeciwmgielny oraz antyzamrożeniowy system grzewczo-nawiewowy, system antywstrząsowy i cyfrową stabilizację obrazu, zoom optyczny x 36 oraz zoom cyfrowy x 12,przetwornik CCD oraz unikatowy system doświetlaczy IR, które pozwalają realizować kontent video w zupełnej ciemności w odległości do 120 metrów. Cyfrowy system zasilania kontroluje moc samochodowej instalacji elektrycznej dobierając zasilanie do jej wydajności w zakresie pomiędzy 9-36V.

Głowica została tak dobrana, aby pozwalała na archiwizację AV i realizację transmisji wiadomości online w najbardziej nawet skrajnych i niekorzystnych warunkach pogodowych i oświetleniowych. Głowica ta jest  pierwszą tego typu kamerą w kraju i jedną z pierwszych w Unii Europejskiej i swoją oficjalną premierę miała w maju tego roku na globalnej konferencji systemów bezpieczeństwa w Birmingham w Wielkiej Brytanii, a publicznie po raz pierwszy użyta została w przedprodukcyjnej fazie studyjnej w marcu tego roku w Lublinie podczas transmisji online marszu w obronie wolności mediów w Polsce i przeciw dyskryminacji Telewizji Trwam.

Kamera tej głowicy zespolona z oprogramowaniem do śledzenia ruchu gałek ocznych i wykrywania zmian w mimice twarzy(eyetracking, face detection) IV generacji potrafi identyfikować w tłumie agentów, konfidentów i prowokatorów służb specjalnych, a oprogramowanie transmisyjne umożliwia równoległą zdalną archiwizację kontent w technologii 2D i 3D.

Jeżeli nie możesz być osobiście w Warszawie na marszu w obronie wolności mediów w Polsce i przeciw dyskryminacji Telewizji Trwam – to bądź z nami wirtualnie.

Transmisja online będzie dostępna 29 września 2012 roku od godziny 12 na naszej stronie www.radiorp.fm oraz stronach  Grupy iTTv pod adresem www.ittv.pl  oraz ze stron inicjatorów przekazu na żywo z marszu "Obudź się Polsko".

Grzegorz Rycak

 

Radiorp.fm