Halloweenowa impreza

0
1077
views

Halloweenowe imprezy, wbrew głosom krytyków, cieszą się coraz większym powodzeniem. Wszelkiego rodzaju maski, stroje czy malowanie twarzy znajdują w Polsce wielu zwolenników.

W tym święcie uczestniczą głównie dzieci i młodzież, ale od jakiegoś czasu ton zabawie zaczęli nadawać dorośli.

Halloween to czas wzajemnego straszenia, malowania twarzy, zakładania kostiumów i wszelkich zabaw, w których dominuje symbolika strachu. Człowiek, jak twierdzą eksperci, potrzebuje dawki strachu „bezpiecznego”, aby zastępczo rozładować lęki. Badania pokazują, że stopniowo odchodzimy od poważnego podejścia do śmierci, wolimy ten temat oswoić i rozbroić zabawą. Halloween to teraz bardziej święto dobrotliwych duchów, bardziej straszenie siebie nawzajem, niż straszenie demonami.

Jak nie dać się ponieść jesiennemu nastrojowi, kiedy za oknem mamy pluchę? Powitać listopad z przymrużeniem oka i na wesoło! Zaproście tego wieczoru swoich przyjaciół, postawcie w oknach wydrążone dynie z wyciętymi otworami. Zróbcie kolorowe drinki i pikantną zupę z dyni. Codzienny makijaż zastąpcie gotowymi zestawami do malowania twarzy. W ofercie najpopularniejszych na świecie farb Snazaroo znajdziecie Czarownicę, Ognistą dynię, Ducha, Kostuchę, a to jedynie kilka z wielu propozycji tej firmy. Sklep maluje.pl oferuje na ten dzień nie tylko farby do twarzy ale również artykuły do wykonywania efektów specjalnych: wosk imitujący rany, blizny lub zmieniający kształt twarzy a nawet sztuczną krew w 2 odcieniach. Farby i woski Snazaroo są bardzo wydajne i restrykcyjnie badane pod kątem alergii, idealnie nadają się więc do delikatnej kobiecej skóry.

Na ulicach naszych miast będzie sporo młodych ludzi i dzieci,  które chodząc od domu do domu zastukają do drzwi, stasząc nas obiecując psikusa. Zaopatrzcie się wcześniej w słodycze (najlepiej zdrowe), bo inaczej dzieciaki zaczną wyczyniać psoty.

Nie warto naśladować wszystkiego co przychodzi z Ameryki, jednak akurat ten zwyczaj podoba się nam coraz bardziej. Dorośli w końcu też mają prawo do wykazania się kreatywnością, zjedzienia zdrowej zupy dyniowej i dobrej halloweenowej zabawy.

www.maluje.pl

Poprzedni artykułDrogie śmieci
Następny artykułFestiwal filmowy
PODZIEL SIĘ