Ubezpieczenie ważnym elementem samochodu

0
1178
views

Właściciele samochodów mają wiele problemów. Nie tylko dotyczą one paliwa, które cały czas staje się droższe, ale również ubezpieczenia! Wybór ubezpieczenia to bardzo poważna decyzja w życiu każdego kierowcy.

Najważniejsze jest to, aby za jak najniższą cenę dostać jak największą ochronę. Ubezpieczenie komunikacyjne odpowiedzialności cywilnej to tak zwane OC – to ubezpieczenie, które wybiera najwięcej kierowców.
Jest to bowiem ubezpieczenie obowiązkowe. Co nam grozi jeśli nie ubezpieczymy swojego samochodu? Grozi nam dość wysoka kara.

Od 1 stycznia 2013 roku kara za brak OC dla właściciela samochodu osobowego będzie wynosić aż 3,2 tys. zł! Tanie OCmożna znaleźć bez problemu.

Pytanie tylko, czego oczekujemy od swojego ubezpieczenia. Czy ma to być tylko zwykłe OC, a może dodatkowo AC czy też zagwarantowana pomoc w czasie wypadku drogowego? Na czym w ogóle polega OC? Możemy to wytłumaczyć na prostym przykładzie.

Jedziemy ulicą i powodujemy stłuczkę – za nasze składki zostaje wypłacone poszkodowanemu ubezpieczenie za które naprawi szkody. Ogromnym plusem jest to, że nie jesteśmy zmuszeni do ubezpieczenia z konkretnego towarzystwa – możemy wybrać je sami. Pamiętajmy, że zawsze podczas jazdy samochodem, musimy mieć przy sobie dokument potwierdzający nasze ubezpieczenie.

Bardzo często podczas kontroli drogowej sprawdzane są właśnie takie dokumenty. Bez tego dokumentu, zostanie na nas nałożony mandat, a pojazd jest odholowany na nasz koszt w kierunku policyjnego parkingu. Nie warto więc omijać ubezpieczenia. Dla ciekawych, pełna kara za brak aktualnego ubezpieczenia wynosi mniej więcej 500 euro.

Tani ubezpieczyciel nie koniecznie oferuje nam najgorsze rozwiązania. Dobre ubezpieczenie to nie tylko wysokość składki ale również : holowanie na terenie kraju ( patrzmy dokładnie na odległość), naprawy gwarantowane i inne ważne szczegóły.

Jak widzimy, ubezpieczenie jest czymś koniecznym dla każdego kierowcy. Nie warto więc pomijać tego tematu, jeśli posiadamy jakiekolwiek auto.

PL