Poznaj nowe zasady zarządzania odpadami

0
912
views

Z początkiem kwietnia rusza cykl spotkań informacyjnych dla właścicieli i zarządców nieruchomości, podczas których poznają oni zasady funkcjonowania systemu odbierania odpadów po 1 lipca tego roku. Pierwsze spotkanie już w środę, 3 kwietnia, na Woli.

Jak przygotować się do nowego porządku? Co zrobić z dotychczasowa umową? Jak, kiedy i gdzie złożyć deklarację dla danej nieruchomości? Jak skutecznie zorganizować selektywną zbiórkę odpadów, by płacić mniej? To tylko niektóre z tematów, jakie zostaną poruszone podczas każdego ze spotkań. Na każdym z nich przedstawiciele urzędu odpowiedzialni za przygotowanie nowego systemu gospodarki odpadami będą odpowiadać na pytania i objaśniać praktyczne kwestie związane z lipcowymi zmianami.

Do końca maja w całej Warszawie odbędzie się 26 takich spotkań. Każde z nich potrwa ok. 2 godzin. Oprócz rozjaśniania wątpliwości związanych z funkcjonowaniem systemu, przedstawione zostaną również wzory deklaracji dla różnych rodzajów nieruchomości. Uczestnicy spotkań otrzymają kompletne materiały informacyjne, odnoszące się zagadnień najczęściej zgłaszanych przez samych mieszkańców.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w Urzędzie Dzielnicy Warszawa Wola (al. Solidarności 90, sala sesji) już w środę, 3 kwietnia, o godz. 9.00. Dzień później, o tej samej porze, rozpocznie się debata na Mokotowie, w Centrum Łowicka (ul. Łowicka 21, s. 25). W poniedziałek, 8 kwietnia, spotkanie odbędzie się w siedzibie Urzędu Dzielnicy Bielany, 9 kwietnia – na Pradze-Północ.

Następnie, debaty odbędą się w Wesołej (10 kwietnia), Ursusie (11 kwietnia), na Ursynowie (12 kwietnia) oraz Bemowie i w Wawrze (obie 15 kwietnia). Do 26 kwietnia podobne spotkanie odbędzie się w każdej z dzielnic. Następnie, dla osób, które nie mogły uczestniczyć w żadnym z dotychczasowych spotkań, w dniach 7-17 odbędzie się dodatkowa, druga tura debat, podczas której spotkania będą się odbywały w ośmiu wybranych dzielnicach.

Pełny harmonogram spotkań można znaleźć na stronach internetowych miasta oraz specjalnej miejskiej stronie internetowej poświęconej nowemu systemowi gospodarki odpadami czysta.um.warszawa.pl.

 

Więcej>>>

Fot. Fotolia.pl

Redakcja PT