Irlandzkie show Lord of the Dance w Gdyni

0
1344
views

Już ponad 100 milionów ludzi w siedemdziesięciu krajach i na każdym kontynencie widziało Lord of the Dance – międzynarodowy fenomen tańca irlandzkiego, który rozpowszechnił "celtycką dance manię" na naszym globie.Grupa wystąpi 8 maja 2013r.  w Hali Sportowo-Widowiskowej w Gdyni.

W maju 2013 irlandzki zespół, stworzony i kierowany przez genialnego Michaela Flatleya, ponownie odwiedzi Polskę, aby zaprezentować swoją najnowszą produkcję i by dać, jak zawsze, pokaz mistrzowskiego tańca oraz przenieść widzów do magicznych celtyckich miejsc.

Ten najbardziej kasowy pokaz tańca w historii powstał w 1996 roku w Irlandii, a rok później ich tournée pobiło rekordy sprzedaży i uzyskało status najbardziej dochodowej trasy na świecie. Grupa nieprzerwanie od siedemnastu lat zapełnia sale teatralne, areny i stadiony. W samym Londynie Lord Of The Dance wystąpiło dwadzieścia jeden razy pod rząd na wypełnionym po brzegi Wembley. Zyski grupy ze sprzedaży biletów przekroczyły w zeszłym roku 800 mln dolarów. Fani kupili ponad 1,2 mln płyt CD z muzyką oraz prawie 14 mln filmów ze spektakli. Szacuje się, że stron internetowych poświęconych całkowicie zespołowi jest niemal 2,5 tysiąca!

Historia opowiedziana w spektaklu to oparta na folklorze irlandzkim klasyczna opowieść o walce Dobra ze Złem, wyrażona poprzez uniwersalny język tańca. Mały Duch podróżuje w czasie, aby pomóc Panu Tańca (w tej roli Michael Flatley) chronić swój lud od ataków Don Dorcha, Pana Ciemności. Jednak bitwy i starcia przeplatają się z wątkiem miłosnym, pełnym wzlotów i upadków, namiętności i dramaturgii, a wszystko to w rytm pięknej, celtyckiej muzyki.

„NIESAMOWICIE PRECYZYJNE I ZACHWYCAJĄCE SHOW” – Hollywood Reporter
„UTALENTOWANI” – The New York Times
„ELEKTRYZUJĄCY” – Philadelphia Inquirer
„GENIUSZE STEPOWANIA” – London Times
„URZEKAJĄCY” – Chicago Tribune
„OSZAŁAMIAJĄCY” – Irish Times
„FANTASTYCZNI MISTRZOWIE TAŃCA IRLANDZKIEGO” – Jack Tinker, Daily Mail

Redakcja PL