Maj mam

0
1218
views

Bydgoszcz miastem przedsiębiorczych mam – na spotkanie pod takim hasłem zaprasza prezydent Rafał Bruski wspólnie z Komisją Przedsiębiorczości i Rozwoju Miasta Rady Miasta Bydgoszczy we wtorek, 14 maja, o godz. 17.00 do Miejskiego Centrum Kultury (ul. Marcinkowskiego 12-14).

Spotkanie dedykowane jest wszystkim młodym kobietom, które mają pomysł na swój biznes, ale nie mają odwagi na pierwszy krok, wszystkim paniom, które już działają, realizując swoje pasje i pomysły oraz wszystkim aktywnym zawodowo mamom. Wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z ofertą miasta, skierowaną do początkujących inwestorów, w  trakcie spotkania na pytania odpowiedzą pracownicy Punktu Wspierania Samozatrudnienia oraz Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Zaproszone aktywne mamy opowiedzą o swoich doświadczeniach, potrzebach, oczekiwaniach, przeszkodach i marzeniach związanych z własnym biznesem.

Cele projektu to przede wszystkim promowanie aktywności i przedsiębiorczości młodych kobiet – mam w Bydgoszczy, promowanie samozatrudnienia i powrotu na rynek pracy, wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom młodych kobiet przez miasto, rozpoznanie przeszkód, które napotykają na swojej drodze do własnego biznesu, promocja aktywnego i świadomego macierzyństwa.

Na wszystkie spotkania projektu mamy mogą przyjść ze swoimi pociechami. Dla dzieci także przygotowano atrakcje. W trakcie dyskusji najmłodsi goście będą mogli bawić się z animatorami lub raczkować w kąciku dla najmłodszych. Na inauguracyjnym spotkaniu 14 maja dla trochę starszych dzieci Bydgoski Teatr Lalek Buratino przygotował zajęcia edukacyjno-warsztatowe z pokazem fragmentu spektaklu.

Każda z obecnych mam otrzyma zaproszenie na cykl warsztatów biznesowo-wizerunkowych. W cyklu przewidziane są trzy spotkania w tematyce: warsztaty wizerunku, autoprezentacji, najnowsze trendy modowe, negocjacje w biznesie oraz promocja swoich pomysłów.

Na wszystkie spotkania obowiązuje e-mailowa rejestracja uczestników – do dnia 10 maja – majmam@um.bydgoszcz.pl (z podaniem imienia i nazwiska oraz liczby i wieku towarzyszących dzieci) ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

PLAKAT

Fot.bydgoszcz.pl

Redakcja PL