Wianki 2013 – noc świętojańska nad Wisłą

0
1267
views

W sobotę, 22 czerwca, kolejne Wianki nad Wisłą. Warszawiacy i turyści w najdłuższą noc w roku będą się bawić w rytm polskich i zagranicznych przebojów. Zapraszamy na Podzamcze, o godz. 20.00.

Wianki nad Wisłą to największe ogólnodostępne wydarzenie plenerowe organizowane od 18 lat w Warszawie  i najchętniej odwiedzana rodzinna impreza w mieście, która do tej pory zgromadziła ponad 600 tysięczną publiczność. Wianki nad Wisłą od początku organizuje  Stołeczna Estrada, instytucja kultury m.st. Warszawy.

Na wielkiej scenie ustawionej na Podzamczu, tuż przy ulicy Sanguszki, wystąpią: Mela Koteluk, młody brytyjski zespół New Young Pony Club, laureatka ubiegłorocznego konkursu Eurowizji Loreen oraz The Pink Floyd UK. 

Najważniejszym elementem Wianków zawsze była muzyka i koncerty. Nad Wisłą wystąpili wszyscy najbardziej znani polscy artyści. Od kilku lat zapraszamy również do Warszawy wykonawców zagranicznych. Tym razem będzie ich aż trzech, grających bardzo zróżnicowaną muzykę. Usłyszymy new rave z Wielkiej Brytanii, przeboje Loreen utrzymujące się na światowych listach przebojów, a w końcu klasykę w postaci ponadczasowych kompozycji Pink Floyd w wykonaniu zespołu na czele którego stoi Andy Gibson. – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, organizator wydarzenia.  Mając tak dużą publiczność musimy mieć pewność, że każdy bez względu na wiek i upodobania muzyczne, znajdzie wykonawcę, który dostarczy mu dobrej zabawy- dodaje. W sobotę, 22 czerwca, z uwagi na koncert Wianki nad Wisłą wyjątkowo nie odbędzie się pokaz multimedialnych fontann.

Fot. warszawa.um.pl
Redakcja PL