Piknik Mobilności Aktywnej

0
1457
views

Ciclovia AmberExpo, czyli Piknik Mobilności Aktywnej, edycja 3 w sobotę 29 czerwca 2013, w godz. 12.00-18.00 – wstęp wolny

W sobotę 29 czerwca startuje już trzecia edycja gdańskiej Ciclovii – Pikniku Mobilności Aktywnej. Tym, którzy jeszcze nie wiedzą, wyjaśniamy, że Ciclovia to międzynarodowa impreza, polegająca pokrótce na zamykaniu na parę godzin miejskich ulic dla samochodów i udostępniania ich entuzjastom aktywnej rekreacji. Rolkarze, skaterzy, rowerzyści, miłośnicy nordic walking, joggingu, hulajnogi i każdej innej formy ruchu mogą w trakcie Ciclovii bawić się i bezpiecznie uprawiać sport na wolnych od aut ulicach. Ciclovia cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, a teraz wreszcie mamy polską edycję, właśnie w Gdańsku. Za parę dni trzecia odsłona Ciclovii AmberExpo, a kolejne planowane są na całe lato 2013.
"Już w najbliższą sobotę 29 czerwca, na gdańskiej Letnicy znowu zamykamy dla ruchu samochodowego 7 kilometrów ulic. Przypominamy, że wjazd na teren Pikniku od strony skrzyżowania Hallera z Gdańską lub Marynarki Polskiej z Żaglową. W trakcie poprzednich dwóch edycji dorośli, młodzież i dzieciaki świetnie bawili się na Ciclovii. Najbardziej cieszymy się z tego, że wszyscy uczestnicy, już kilkaset osób, chwalili sobie wybraną trasę i bezpieczeństwo na niej" – zachęca Aleksandra Kołtońska, przedstawiciel organizatora.

Na tę edycję Ciclovii organizatorzy przygotowują dodatkowe atrakcje, aby impreza, wzorem innych miast, nabierała coraz bardziej piknikowego charakteru. Poza eksplorowaniem siedmiokilometrowego odcinka asfaltu na jazdę z górki i pod górkę, można będzie wziąć udział między innymi w kursie Nordic Walking, pod okiem samej Mistrzyni Świata w tej dyscyplinie, dr hab. Katarzyny Prusik. Wiemy też, że szykuje się niezła zabawa dla najmłodszych – Akademia Pluszowego Misia przygotowuje animacje dla dzieciaków, podobno mają się pojawić mega-bańki mydlane! Jak na poprzedniej edycji, w Punkcie Pozytywnego Zaskoczenia na wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie "Zostań Gwiazdą Ciclovii" czekać będzie fotograf. Będzie można także coś wypić i zjeść, aby odzyskać siły. Organizator nie zdradził jeszcze wszystkich niespodzianek, ale zachęca do bacznego śledzenia nowości na Facebooku i Twitterze, gdzie pojawiają się zapowiedzi programu Pikniku.

"Szykujemy koszyk atrakcji piknikowych, związanych z przyświecającą nam ideą aktywności mobilnej. Zapraszamy do wspólnego spędzania czasu całe rodziny, zapraszamy też wszystkich chętnych do współpracy przy tworzeniu gdańskiej Ciclovii. Zapewniamy, że na terenie Pikniku znajdzie się miejsce dla wszelkich atrakcji promujących aktywną rekreację, zdrowy tryb życia, zabawę na powietrzu" – zaprasza Aleksandra.

Rejestracja nowych uczestników na stronie www.ciclovia.pl

Redakcja PL