Gdańsk Dźwiga Muzę 2013

0
1372
views

Jak co roku, Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na Festiwal Gdańsk Dźwiga Muzę 2013, który odbędzie się 26-28 lipca 2013 roku na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku.

W programie ponad 30 godzin warsztatów tanecznych z udziałem najlepszych współczesnych światowej klasy choreografów tańca. Hip hop, popping, locking, wacking, house, krump, dancehall, ragga, experimental! Dance park. Bitwy taneczne. Street Art. I 13 koncertów muzycznych na scenie głównej!

Gdańsk Dźwiga Muzę to międzynarodowy, jedyny w Polsce i drugi w Europie, Festiwal w całości poświęcony kulturze tańca. Od kilku lat w okresie wakacyjnym Plac Zebrań Ludowych w centrum Miasta Gdańska, zostaje przekształcony w miasteczko festiwalowe z trzema strefami tanecznymi, strefą regeneracji, muzyczną sceną główną, dance parkiem, wypełniając się kilkutysięcznym tłumem miłośników różnych współczesnych stylów tanecznych, twórców i fanów street art'u i muzyki z całej Polski i z zagranicy.

Magię tego wydarzenia i miejsca tworzą młodzi ludzie, emanujący niezwykłą energią  i radością, płynącą z autentycznej pasji jaką jest dla nich taniec i muzyka. Główną atrakcją Festiwalu jest dwudniowy cykl warsztatów tanecznych, podczas których do dyspozycji gości Festiwalu zostają oddane trzy profesjonalnie przygotowane namioty taneczne podzielone na sekcje tematyczne, gdzie odbywają się zajęcia taneczne z najlepszymi choreografami z zagranicy.

Jak co roku również i w tym, dobór choreografów nie jest przypadkowy, a ich finalne zestawienie zmienia się – wychodząc naprzeciw trendom i potrzebom polskich pasjonatów tańca. W edycji 2013 w Gdańsku zagości 10 światowych top tancerzy szeroko pojętych ulicznych styli tanecznych. Głównymi, tegorocznymi motywami są „wszechstronność, kreatywność i freestyle”, co stanowiło klucz doboru tancerzy-artystów oraz zaowocowało zamianą kategorii konkursowej dla grup (Best Perfomance) na bitwę taneczną dla wielostylowych tancerzy czyli „Multistyle Battle”.  Ta bitwa to kolejna nowość dla tancerzy, stawiających na wielokierunkowy rozwój, w którym już czwarty rok z rzędu pomagać będą Festiwalowe warsztaty.

Zaproszeni do udziału w Festiwalu taneczni artyści to plejada światowego streetdance’u   z imponującymi umiejętnościami freestyle’u.  Wśród gości są m.in.: Henry Link – światowa legenda, autor choreografii dla Michaela Jacksona, Big Wave aka Kid Tight Eyez – Krumper  i choreograf polskiej edycji programu „You Can Dance”, Marvin Gofin – francuski „hip-hopowiec” tańczący z Madonną czy  młoda, podbijająca świat ragga i dancehallu Sonia z grupy „Sensuafro”. Każdy z tegorocznych gości ma swoją historię, bogatą listę sukcesów i pasję, dzięki którym zabiorą uczestników warsztatów w swój niesamowity taneczny świat.

Jako, że to muzyka kreuje taniec, w tegorocznej edycji Organizatorzy poszli o krok dalej i zaprosili do selekcjonowania tanecznych kawałków dwóch zagranicznych dj’ów:  Asfalte z Francji , który gra na wielkich, europejskich zawodach a także Dj Mel’a – rosyjskiego autora rozchwytywanych mixtape’ów.
Organizator: Miasto Gdańsk i Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury

CENNIK:

Bilety wstępu na imprezę jednodniowe w cenie: 15.00 PLN
Karnety wstępu na imprezę trzydniowe w cenie: 35.00 PLN
Bilety wstępu na warsztaty 1 – godzinne:15 PLN
Bilety wstępu na pole namiotowe:
jednodniowe w cenie:
– 10.00 PLN
Karnety czterodniowe w cenie:
– 30.00 PLN

więcej>>>

Fot.gdansk.pl