Powstał Funduszu Mieszkań na Wynajem

0
1315
views

Pierwsze listy intencyjne w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem dotyczą lokali w Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście.

Należąca do Banku Gospodarstwa Krajowego spółka BGK Nieruchomości prowadzi negocjacje cenowe między innymi z deweloperami w sprawie zakupu 680 mieszkań w Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście. Bank podpisał pierwsze listy intencyjne w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem. Bank planuje, że najemcy będą mogli wprowadzić się do mieszkań jeszcze w tym roku.

Jak wyjaśnia BGK, są to cztery inwestycje na różnych etapach zaawansowania: w fazie projektowej, z ważnym pozwoleniem na budowę oraz w budowie. Na ocenę czekają kolejne oferty złożone m.in. przez firmy deweloperskie, budowlane i towarzystwa budownictwa społecznego z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Poznania, Trójmiasta i Łodzi – głosi komunikat banku.

Prezes BGK Dariusz Kacprzyk wyjaśnia, że oferta będzie skierowana do osób, które nie chcą zaciągać kredytów hipotecznych na kilkadziesiąt lat. Chcemy przekonać Polaków, że można wynajmować mieszkanie w dobrym standardzie przez całe życie i móc decydować o wielkości lokalu czy miejscu zamieszkania w zależności od potrzeb życiowych i zawodowych – zaznacza.

Mieszkania te mają być wynajmowane osobom, które będzie stać na zapłatę czynszu. – Najemca będzie podpisywał umowę najmu na okres roczny, z możliwością przedłużenia. Partnerem najemcy będzie jeden podmiot. Najemca, podpisując umowę, wprowadzi się do gotowego do zamieszkania lokalu z wyposażoną łazienką i kuchnią – tłumaczy bank.

 

Więcej na Money