Tablet Google z nową, rewolucyjną technologią

0
1090
views

W lutym tego roku Google zapowiedział prace nad smartfonem, który charakteryzował się ciekawą funkcją mapowania w trójwymiarze otoczenia. Równocześnie jednak gigant pracował też nad tabletem, którego specyfikację poznaliśmy dopiero teraz.

Rzeczywistość rozszerzona to temat, który coraz bardziej zaczyna interesować producentów. Google wyraźnie dostrzega potencjał tej technologii i rozwija ją nie tylko za sprawą Google Glass, ale także swojego Projectu Tango. Smartfon, który potrafi skanować otoczenie trafił już na początku roku do wąskiego grona developerów. Teraz Google zapowiedziało także siedmiocalowy tablet cechujący się podobną funkcjonalnością.

Wyposażony w kamerę o polu widzenia sięgającym 120 stopni oraz czujnik głębi obrazu tablet będzie mógł być wykorzystywany nie tylko do gier rozgrywających się w rozszerzonej rzeczywistości, ale także do szeregu aplikacji użytkowych, nad którymi developerzy dopiero pracują. Specyfikacja urządzenia daje szerokie możliwości – Project Tango wyposażony będzie w czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra K1, 4 GB RAM-u i 128 GB pamięci wewnętrznej.

Całość ma działać pod kontrolą Androida w wersji KitKat.

 

Co istotne Google zamierza wprowadzić urządzenie do sprzedaży jeszcze w tym roku. Choć nie będzie to jeszcze wersja konsumencka, a dedykowana developerom, to tak naprawdę tablet będzie mógł kupić każdy, kto zdecyduje się wydać na niego 1024 dolary, czyli ponad 3 tys.zł.