Emeryci i renciści nie dostaną darmowych leków

0
1204
views

Stowarzyszenie Dzieci Wojny zgłosiło swój wniosek do Senatu, aby osoby, które ukończyły 75 lat i odbierają rentę czy emeryturę w kwocie 844 zł 45 gr brutto, czyli nie przekraczającej kwoty najniższej emerytury miały prawo do refundowanych leków.

Niestety darmowych leków oni nie dostaną, ponieważ senatorzy stwierdzili, iż ok. 200 mln. zł., które państwo by straciło to zbyt duży koszt.

– ,,Chcieliśmy ulżyć najbiedniejszym. Ludziom, którzy muszą przeżyć za 700 zł miesięcznie. Oni leków nie kupują, bo ich nie stać. A przecież chorują i cierpią tak samo jak inni (…) Myślą tylko o własnej wygodzie i przywilejach. Starszych ludzi nie szanują’’ – nie kryje swojego rozczarowania Włodzimierz Wołoszyński ze Stowarzyszenia Dzieci Wojny.

Podczas głosowania przeciwnymi darmowych leków dla najbiedniejszych starszych osób byli senatorowie PO, oraz marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Za tym, aby otrzymywali oni darmowe leki, gdyż owym ludziom się to należy głosowali senatorowie PiS, niemniej zostali przegłosowani.

Senator PiS, Robert Mamątow podsumował głosowanie jednym zdaniem.

– ,,Przegraliśmy głosowanie, bo senatorowie PO byli przeciwko darmowym lekom. Oczywiście poszło o pieniądze’’ – powiedział.

 

 

Zd24