Tworzenie stron internetowych

0
2931
views

W dzisiejszych czasach niemal każdy z nas może mieć własną stronę internetową i wcale nie musimy być tutaj webmasterami z prawdziwego zdarzenia. Jak się zatem do tego zabrać? Czy niezbędna będzie pomoc osób trzecich?

Strony wykonane przez profesjonalistów

Wydaje się, że najłatwiejsze będzie tutaj zlecenie tworzenia stron www osobom, które się tym zajmują na co dzień i wiedzą o nich wszystko. W takiej sytuacji możemy być pewni, że strona będzie na najwyższym poziomie. Niemniej jednak taki wybór ma także i swoje złe strony, które sprowadzają się przede wszystkim do ceny. Nikt nam na pewno nie wykona profesjonalniej strony za kilkadziesiąt złotych. Ceny są tu o wiele wyższe, a więc wydaje się oczywiste, że w głównej mierze tylko przedsiębiorcy, dla których strona internetowa jest swego rodzaju wizytówką na takie działanie się decydują. Zwykli webmasterzy, którzy witryny prowadzą dla własnej przyjemności bez celów biznesowych nie raczej nie wydadzą kilkuset złotych na taki projekt. Co im w takim razie zostaje?

Darmowe edytory www

Zacznijmy od tego, że strony www tworzone są dziś w języku CSS lub ewentualnie w HTML. W zasadzie możemy powiedzieć, że stronę internetową się pisze, bo jej wygląd zależy tutaj od jej kodu, który odpowiada za jej poszczególne płaszczyzny. Każdy, kto nie jest "informatycznym orłem" z pewnością będzie miał z tym problemy. Wówczas jedynym logicznym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju kreatory, których jest dziś naprawdę wiele. Dzięki nim w prosty sposób możemy stworzyć stronę www, która doskonale sprawdzać się będzie w przypadku prywatnego użytkownika. Niemniej jednak od takich edytorów nie możemy zbyt wiele wymagać. Z pewnością więc nasze strony pod względem graficznym nie będą arcydziełem. Możemy w takim razie powiedzieć, że zaspokoją potrzeby tylko tych najmniej wybrednych.

Dla biznesmenów i nie tylko

Dla tych, którzy przede wszystkim cenią sobie jakość doskonałym programem będzie 1&1 MyWebsite przygotowany przez dostawcę usług hostingowych 1and1.pl. Jest to edytor inny niż wszystkie, który swoimi niezawodnymi funkcjami przekonał do siebie tak zwykłych webmasterów jak i przedsiębiorców, którzy potencjalnych klientów szukają również w sieci.

Każdy przedsiębiorca na pewno znajdzie tutaj to czego szuka. Wystarczy powiedzieć, że edytor wyposażony jest w kilkaset projektów, które dotyczą ponad stu branż. Poza tym znajduje się tutaj wiele innych pomocnych aplikacji, które sprawią, że zarządzanie firmową stroną jest proste i nie sprawia najmniejszych problemów.

Z pewnością zawiedziony nie będzie też zwykły webmaster, któremu zależy na jakości i unikalności witryny. Ponad dwadzieścia motywów sprawia, że każdy znajdzie tutaj co najmniej jeden, który przypadnie mu do gustu i go zainteresuje.

Wszyscy zainteresowani tym programem więcej o nim dowiedzą się na stronie 1and1.pl. Cały projekt jest bardzo dobrze opisany tak w ujęciu biznesowym jak i prywatnym.