Idzie dobry rok dla policji

0
1469
views

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podało do informacji, iż w 2015 r. zostanie przeznaczone 100 mln. zł na pojazdy, którymi w różnych okolicznościach poruszają się funkcjonariusze policji.

W planach jest zakup radiowozów (oznakowanych i nieoznakowanych), motocykli, furgonów, aut terenowych, quadów, łodzi, oraz śmigłowca.

Ogólnie wymiana obejmie półtora tysiąca pojazdów i jest konieczna, ponieważ ostatnia miała miejsce w 2007-2010 roku. Teresa Piotrowska, szefowa MSW dodała, że policjanci dostaną również nowe umundurowanie, oraz uzbrojenie.

Kolejną miłą niespodzianką ma być wzrost pensji, dla pracowników cywilnych służb mundurowych podległych MSW, który będzie obowiązywał od stycznia przyszłego roku i wyniesie 145 zł więcej na osobę.

– ,,Z perspektywy zwykłego obywatela dobrze wyszkolona, posiadająca niezbędne środki i pracująca w godnych warunkach policja stanowi podstawę naszego bezpieczeństwa’’ – podsumowała dobre wieści dla policji Piotrowska na posiedzeniu sejmowej komisji spraw wewnętrznych.

 

Wiadomości