Ekologiczny, niedrogi i wygodny – pellet do ogrzewania domu

0
1392
views

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie swoich domów za pomocą nowych, ekologicznych źródeł energii. W wielu miastach panuje smog, który jest wynikiem spalania dużych ilości węgla. Na szczęście istnieje wiele interesujących produktów, które są w pełni ekologiczne i w dodatku wygodne dla użytkownika.

Przykładem może być pellet.

   

Ekologiczne źródła energii powstają z wykorzystaniem materiałów, które nie wymagają stosowania środków chemicznych, które mogłyby być trujące, kiedy poddaje się je spalaniu w piecach. Ekologiczne źródła ciepła pozwalają na zagospodarowanie surowców, które inaczej uległyby zmarnowaniu.

Doskonałym przykładem jest tutaj pellet, niezwykle popularny materiał, używany do ogrzewania domów. Jest bardzo popularny, albowiem jest bardzo wygodny w użyciu ze względu na formę (kształt), w jakiej jest produkowany. Niektóre kształty są specjalne dostosowane do użycia w specjalnych piecach na pellet, które mogą samodzielnie pobierać paliwo w zależności od potrzeb. 

Z czego produkuje się pellet? To źródło energii, które w pełni powstaje ze składników naturalnych i przy użyciu metod produkcji, które nie wymagają stosowania agresywnych środków chemicznych. Do produkcji pelletu używane są przede wszystkim odpady drewniane poprodukcyjne, takie jak wióry z drewna, kawałki drewna, obrzynki, gałęzie, ścięte rośliny i trawy. Surowce do produkcji tego materiału muszą być odpowiednio wysuszone.

Następnie są mielone (chyba, że są to same wióry), a potem prasowane w specjalnych maszynach, które są bardzo gorące. Dzięki temu nawet z niewielkich kawałków drewna wydziela się żywica, która doskonale je łączy. Materiał formuje się w pałeczki, cegiełki, prostokąty – w zależności od producenta. 

Można ogrzewać dom i równocześnie nie emitować do atmosfery szkodliwych substancji ani zwiększać smogu w miastach. Można równocześnie przyczyniać się do efektywnego przetwarzania naturalnych odpadów, z których otrzymuje się niedrogie źródło ogrzewania domów. Można produkować źródła ciepła bez wymyślnych metod i bez stosowania niebezpiecznych środków chemicznych. Pellet jest tego przykładem.

 

eco